Nie przeminęło z wiatrem

Wydawnictwo: Geminis
The Road to Tara
83-86379-06-5
awariama

"Przeminęło z wiatrem", światowy bestseller Margaret Mitchell, ciągle zdobywa nowych czytelników, znajduje także twórczych kontynuatorów. Nie każdy jednak wie, że życie autorki było równie, a może nawet bardziej fascynujące niż dzieje jej powieściowych bohaterów. Książka Anne Edwards w rzetelny i atrakcyjny sposób przybliż czytelnikowi postać "Córki Południa".

mantra | 2011-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2011

To niesamowite, gdy można zobaczyć jak wydarzenia życiowe przelewane są na karty powieści. Jak autor wnosi część swojej osobowości w tworzone przez siebie postaci.

Margaret Mitchell, a raczej Paggy urzekła mnie i nie rozczarowała jako ciekawa osobowość. Warto zajrzeć do tej książki by poznać autorkę jednego z największych bestsellerów XX wieku.

Magmar | 2012-09-08

Rzetelna biografia autorki "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell. Mimo spalonych dokumentów, listów, notatek, wręcz całej spuścizny M.Mitchell, autorka biografii potrafiła z tych szczątkowych informacji w sposób szczegółowy opisać dzieje Peggy. Próbowała także przeniknąć w myśli Peggy, co wydaje się na całkiem wiarygodne. Po przeczytaniu biografii, Gone with the Wind nabrało osobistego charakteru, zrozumiałam czemu tak wybitna pisarka nie napisała niczego więcej, jeszcze bardziej pokochałam Południe i dowiedziałam się, że Rett Butler istniał naprawdę.

Jane | 2016-03-24
Przeczytana: 10 listopada 2013