Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą.Paryska karuzela

Okładka książki Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą.Paryska karuzela Liliana Fabisińska
Liliana Fabisińska Wydawnictwo: Publicat Cykl: Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą (tom 9) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą (tom 9)
Publicat
2000-01-01
2000-01-01
literatura polska

Mała książeczka dla starszych dzieci lub wczesnej młodzieży. Stawiałabym na wiek 11-13 lat.
Bezsennik jest serią o polskich dziewczynkach. Stanowi 15 części.

Seria jest zdezaktualizowana , gdyż nie mamy już gimnazjów, tylko szkoły podstawowe.
Poza tym jest w porządku .
Właściwie, to dobrze ,że istnieje taka seria prosta, optymistyczna dla dziewczynek i akcja toczy się w Polsce.

Dziewiąta część opowiada jak przyjaciółki pojechały w nagrodę za wygrany konkurs na wycieczkę do Paryża. Tam mają pewne kłopoty nie tylko ze zwiedzaniem ,a z grupą innych dzieci z różnych wygranych konkursów ogólnopolskich. Nie wszyscy są tacy mili z uczestników.
Jedzą też najlepsze w życiu naleśniki w paryskim lokalu. Bieganie po chodniku nad Sekwaną może się okazać dla jednej z dziewcząt nie takie bezpieczne jakby się wydawało. Sam zaś tytuł dotyczy karuzeli uczuć.

Czytelnicy dostają nawet przepis na usmażenie w domu takich paryskich naleśników.

Polecam dla starszych dzieciaków. U mnie czyta to ośmiolatka.

Bezsennik jest serią o polskich dziewczynkach. Stanowi 15 części.

Poza tym jest w porządku .

Kolejna część przygód sympatycznych gimnazjalistek. Tym razem Kasia, Zuzia, Julka i Emma przeżywają egzaminy maturalne mamy Emmy oraz swój wyjazd do Paryża. W czasie zagranicznej wycieczki czeka ich dużo ciekawych przygód. W dużej mierze przyczyni się do nich Wiola. Kasia usłyszy w nocy podczas jazdy autokarem, że nowa koleżanka planuje "zamach" na Julkę Ździebełko. Co dokładnie knuje Wiolka i czy czwórka nastolatek wróci cała i zdrowa z Paryża do swoich rodzinnych domów?

Książka lekka i wciągająca. Bardzo lubię tą serię mimo że czasy nastoletnie są już dla mnie tylko wspomnieniem ;-)
Polecam!

* Biorę udział w Olimpiadzie Czytelniczej organizowanej przez http://www.posredniczka-ksiazek.pl

Cała seria bez senników bardzo mi się podobała. Polecam dla wszystkich nastolatek.

Oj Kaśka,Kaśka...Jak mogłaś zabujać się w Piotrku skoro masz Tomka???

Oj Kaśka,Kaśka...Jak mogłaś zabujać się w Piotrku skoro masz Tomka???

Bezsenniki czytałam mając lat 11 czy 12, byłam nimi zupełnie pochłonięta. Zazdrościłam dziewczynom ich przygód, teraz polecam te książki mojej siostrzenicy, która jak i ja rozpowszechnia je wśród swoich koleżanek. ;)

bardzo chce ja przeczytać

bardzo chce ja przeczytać

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobra. Przyjemna. Pamiętam, że mniej mi się podobała, ale po tak długim czasie nie pamiętam dlaczego.

Fajna książka.

Fajna książka.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Bezsennik
  • Młodzieżowe

Dodaj cytat z książki Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą.Paryska karuzela