Nie jestem która wszystko zniesie

83-87864-12-9
Asiatek

Niezwykle intymny zbiór poetyckich opowiadań. Dojrzałe i pełne wrażliwości spojrzenie na miłość, relacje miedzy kobiet ą a mężczyzną.

Katherina87 | 2012-11-21

Poetka, autorka powieści nie tylko dla młodzieży, felietonistka miesięcznika "Śląsk"(listy spod kapelusza). Dwukrotna zdobywczyni Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Miłosnej (proza 1989, poezja-1994) oraz wielu innych głównych nagród literackich.

Mylengrave | 2013-02-10

W podstawówce zaczytywałam się w Marcie Fox, ale niestety, brak jej opowiastkom jakichkolwiek literackich ambicji, to nic innego ja zwykłe harlequiny dla młodzieży. Z dużą dozą erotyzmu.

Ewa | 2012-09-08
Przeczytana: wrzesień 2012

Niestety, z każdą kolejną pozycją coraz bardziej wątpię w Martę Fox. Jedyne, co trzyma mnie przy tej autorce to chyba sentyment do "Magdy.doc", której losy z wypiekami na policzkach chłonęłam w gimnazjum.

"Nie jestem która wszystko zniesie" to zbiór opowiadań, ilustrujących trudne nieraz relacje pomiędzy kobietami i mężczyznami, poprzeplatane gdzieniegdzie poetyckimi wstawkami. Fakt - brzmi zachęcająco. W praktyce jednak (przynajmniej jeśli chodzi o moje odczucia) - wykonanie dość kiepskie. Za dużo niejasności, przemyśleń, opisów, a za mało faktycznej fabuły. Przeczytałam, bo pozycja wyjątkowo krótka, ale zapewne jeśli ktoś za miesiąc zapyta mnie o tą książkę pamiętać szczegóły będę wyjątkowo mgliście. Przeciętna - to chyba maks, co mogę o niej powiedzieć. Generalnie nie polecam, nawet fanom tej autorki.

Gosia Bodnar | 2010-10-22

Uwielbiam tę książkę! Często powracam do tych opowiadań, naprawdę warto przeczytać.

cyclingtrivialities | 2011-07-29

Z chęcią czytałam te opowiadania, po kilka razy... i gdy skończyłam i trzeba było oddać do bibliotki, zrobiło mi się smutno i zeskanowałam sobie te najważniejsze strony dla mnie, polecam.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-25