Uniwersalny leksykon bóstw

Wydawnictwo: Atena
historyczna

W leksykonie zawarto opisy bóstw różnych typów ze wszystkich cywilizacji i regionów świata od czasów najdawniejszych do współczesności. Czytelnik znajdzie w nim starożytnych bogów i boginie Bliskiego Wschodu, Azji, Afryki, Europy i obu Ameryk: bóstwa stworzenia świata, niebios, Ziemi, pogody, a także związane z niemal każdym aspektem życia człowieka od miłości, seksu, małżeństwa i działań ekonomicznych po proroctwa, magię i lecznictwo.

BlueEyes | 2012-07-06
Francis | 2014-04-16