Oblicza terroru

Wild Justice
837129994X
terroryzm, sensacja
Iga

Generał Peter Stride, dowódca Amerykańsko-Brytyjskiej jednostki antyterrorystycznej, po konflikcie z kierownikiem centrali w Waszyngtonie, rezygnuje ze swojego stanowiska. Wkrótce zostaje porwana jego trzynastoletnia córka, Melissa. Ukrywający się pod pseudonimem "Kalif" szef terrorystów stawia warunek: w zamian za darowanie życia dziewczynce, Stride ma zabić swego byłego zwierzchnika. Najstraszniejsze jest to, że "Kalifem" może być każdy - nawet kobieta, którą Stride kocha.

źródło opisu: http://marpoz.id.uw.edu.pl/lektury.htm?kat=3&poz=6

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mavericus | 2013-06-29
Przeczytana: 22 czerwca 2013

W chwili obecnej mamy okres urlopów i wielu z nas wykorzystuje ten czas na voyage w egzotycznych zakątkach globu. Jesteście w stanie wyobrazić sobie, że siedzicie w samolocie obok pięknej pasażerki.

Na jej smukłej łabędziej szyi spoczywa detonator w postaci aparatu cyfrowy, którego nie dostrzegacie, bo ma jej bluzka ma zbyt głęboki dekolt.

Tymczasem wspominania dama skrywa mroczne myśli o zdetonowaniu ładunku wybuchowego i tym samym wysadzeniu w powietrze samolotu, którym wspólnie zmierzacie na zasłużony odpoczynek.

Zastanawiając się nad takim scenariuszem oblewa mnie zimy pot. Natomiast moja skóra przybiera odcień świeżo tynkowanej ściany.

Domyślam się, że wiele osób w sytuacji zagrożenia obezwładnia strach. Po pewnym czasie pod pręgierzem terrorystów dochodzi nawet do syndromu sztokholmskiego i nieświadomie okazujemy porywaczom empatię.

To się zdarza, gdyż czujemy się po części odpowiedzialni za współpasażerów. Tak pewnie skomentowałby to Freud.

Jednak nie w...

Blis | 2013-01-23

Tych książek się nie czyta, tylko się je pochłania!!!!!!!

Eliza | 2010-07-29
Przeczytana: czerwiec 2010

Jak na Wilbura Smitha to średnia. Choć miła odmiana, bo dzieje się w obecnych czasach. Ale zaskoczenie na końcu ciekawe.

Monika | 2013-06-17

Rewelacyjny jak zawsze :)

Forrong | 2016-09-05
Przeczytana: sierpień 2016