Pojutrze

Wydawnictwo: G+J
Day after tommorow
Pojutrze
dona

Książka na podstawie najnowszego filmu twórcy "Dnia Niepodległości". To może nastąpić pojutrze, za miesiąc lub za kilka lat. Pogoda zwariuje. Świat nawiedzą siejące spustoszenie burze, trzęsienia ziemi, huragany, powodzie. W ciągu kilku minut, bez ostrzeżenia, w samym środku lata temperatura obniży się o kilkadziesiąt stopni. Gdzie wtedy będziesz? Co zrobisz? Czy zdążysz zareagować? Jack Hall, paleoklimatolog, podejrzewa, że ziemi grozi gwałtowne zlodowacenie. Władze zaczynają poważnie traktować jego ostrzeżenia, dopiero gdy na Japonię spada grad wielkości arbuzów. Europę przykrywa śnieg głęboki na kilka metrów, a Nowy Jork zalewa gigantyczna fala... Czy ludzie zdołają przetrwać śmiertelne zimno?

Annie_28 | 2015-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2015

A gdyby tak napisać książkę na podstawie scenariusza filmowego? "Pojutrze" Whitleya Stribera to nic innego jak twór Rolanda Emmericha, o tym samym tytule, przedstawiony w formie pisanej. Nie jest to pierwsza napisana na podstawie scenariusza książka, z którą się spotkałam, ale pierwsza której autorem nie jest scenarzysta tego filmu, tylko ktoś, kto nie brał czynnego udziału w jego tworzeniu.

"Pojutrze" jako film jest jedną z moich ulubionych katastroficznych wizji, jakie mieliśmy okazję oglądać na ekranach. Jack Hall (Dennis Quaid) jest paleoklimatologiem. Pewnego dnia odkrywa, że mają nastąpić zmiany pogodowe będące w stanie doprowadzić do gwałtownego oziębienia klimatu, a co za tym idzie kolejnej epoki lodowcowej. Oczywiście nikt mu nie wierzy. Gdy jego przeczucia się sprawdzają, jego syn Sam (Jake Gyllenhall) przebywa w Nowym Jorku, jednym z najniebezpieczniejszych i najmroźniejszych miejsc w USA.

Jeśli jesteście fanami filmu Rolanda Emmericha to koniecznie musicie sięgnąć po...

Iselin | 2011-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2011

Szczerze mówiąc ucieszyłam się, kiedy znalazłam tę książkę w bibliotece. Wiele razy oglądałam film "Pojutrze" i bardzo przypadł mi do gustu. Zaczynając książkę miałam nadzieję, że będzie ona równie dobra jak film, na którym jest oparta. Zwykle nie czytam książek pisanych na podstawie filmu, ale w tym wypadku nie mogłam się powstrzymać, gdyż film wręcz uwielbiam. Mogę śmiało powiedzieć, że książka mnie nie zawiodła. Może nawet wszystko lepiej przedstawia. Czasem można pogubić się w nagłych zmianach miejsc i bohaterów, ale to tylko taki mały defekt. Naprawdę polecam tę ksiązkę.

Crimelpoint | 2016-03-24
Przeczytana: styczeń 2016

Książka jest napisana na podstawie scenariusza filmu o tym samym tytule.
Kierowana jest głównie dla fanów filmów katastroficznych.

Pisanie powieści na podstawie filmu nie jest według mnie dobrym pomysłem. Niektóre wydarzenia zostały dosłownie przeniesione z filmu do książki. Różne dialogi, czy sytuacje były identyczne, więc można mieć wrażenie deja vu.

Momentami w książce przeskakiwaliśmy na drugi koniec świata, tylko dlatego, że w filmie została ukazana taka, a nie inna scena. Przez co trochę ciężko czytało się tę książkę.

Mimo, że bardzo lubię film "Pojutrze" oczekiwałam od tej książki czegoś więcej. Nie spodziewałam się tego, że powieść ta będzie dokładną kopią filmu.

Wanda_Agnieszka | 2014-08-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Kiedy znalazłam tę książkę tak się ucieszyłam, że nie zauważyłam, że jest napisana na podstawie filmu, a nie odwrotnie... Kupiłam ją i dopiero w domu, po odkryciu prawdy mój zapał do niej osłabł. Spodziewałam się totalnej klapy i bardzo się cieszę, że moje przeczucia się nie sprawdziły. Zdecydowanie autor wykonał kawał dobrej roboty przenosząc na kartki jak żywych bohaterów tej niezwykłej historii. Myślę, że dzięki temu stali się nieśmiertelni, bo nie uzależnieni od czasu psującego nawet najlepsze filmowe efekty specjalne.

Anunu | 2012-09-20
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 17 września 2012

Ogólnie staram się unikać książek na podstawie filmu, ale nie mogłam się powstrzymać. Nie było źle, sposób pisania autora momentami wydawał mi się przesadnie taki... no... patetyczny, ale też bardzo podobał mi się na przykład ciągle przewijający się wątek mamutów, które zamarzły podczas jedzenia kwiatków. Czy trawy. Mała różnica.

doobranocka | 2013-06-04

Ja uważam, że lepiej poświęcić czas na film, niż przejmować się książką. Trochę nie warto, jest wiele lepszych od tej. Za to film pochłania mniej czasu i energii. :)

Fuko | 2013-06-29

6 za sentyment, jaki mam do książki.
Łatwa, prosta i przyjemna - idealna na plażę.

basia03 | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016