Addamsowie czyli Upiorna rodzina

837060417X
Addamsowie, Upiorna, rodzina
horror
dona

Najdziwniejsza na świecie, najbardziej upiorna i niesamowita rodzina: to Addamsowie. Ich sposób życia i bycia sprawia, że włos się czasami jeży i oczy stają w słup. A jednak zachwycają młodych i starych od kilku pokoleń: piękna Mortycja, która woli kwiaty z obciętymi główkami. Jej szarmancki małżonek Fernando, który rzuca w brata nożami, ale go nie opuści w potrzebie. Rączka, o której (czy którym?) lepiej nie mówić. Dzieci, Zaduszka i Mopsio, najchętniej bawią się na cmentarzu i z podziwem patrzą, jak wuj Czyrak zapala żarówki w ustach. Kiedy rodzi się malutki, lecz niebezpieczny braciszek Grobert, trudno znaleźć do niego piastunkę, aż pojawia się panna Babraysky, której mroczne tajemnice wychodzą na jaw, kiedy wybucha miłość.

Renata | 2015-09-28
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 28 września 2015

Addamsów uwielbiam od dziecka. Dlatego za książkę zabrałam się z przyjemnością. Nie wiem skąd taka niska ocena na tym portalu. Choć może i nie powinni kombinować z tłumaczeniem imion, ale mimo to czytało mi się rewelacyjnie historię o tak nietypowej rodzinie. Bardzo przyjemna książka, z nutką humoru i tajemniczości. Osobiście bardzo mi się podobała. Polecam.

Alison | 2014-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2014

Do Addamsów mam mocny sentyment. Uwielbiałam tę kreskówkę i filmy w dzieciństwie. Książka jest prawie "identyczna" z filmem.
Zatem czym się różni? Po pierwsze - niszczące imiona. Ktoś stwierdził, że dobrze będzie je przetłumaczyć, ale to jest fatalny zabieg...
W dodatku wydaje mi się, że treść książki jest "sucha". Brakuje tej pasji i namiętności między Gomezem a Morticią, klimatu sadystycznych zabaw rodzeństwa, śmieszności Wujka Festera. Ogólnie - prawie wszystkiego co pociąga w tej rodzince.
Mam wrażenie, że ktoś zanotował co zobaczył w filmie, tylko zapomniał o emocjach i napięciu.
Jestem zawiedziona i jest mi z tego powodu przykro... Na szczęście nadal obecne są kochane absurdy.

Nemmiriel | 2013-11-07
Przeczytana: 04 listopada 2013

Bardzo zabawna książka.
Jedno mnie tylko drażniło, a mianowicie tłumaczenie imion. Bo jakim cudem tłumacz przełożył np. "Wednesday" na "Zaduszkę"? Albo zmienił "Gomeza" na "Fernanda"?
Kiedy do takich dotrze, że pewnych rzeczy się NIE TŁUMACZY?
Książka wypadła dość średnio, mimo to polecam ją fanom ekscentrycznej rodzinki i nie tylko.

fadetoblack | 2013-07-30
Na półkach: E-book, Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 30 lipca 2013

Rodzina Addamsów to jedna z najpopularniejszych czarnych komedii, które uwielbiają i dzieci, i dorośli. Wiekszość z nas dobrze zna film, ale czy czytaliście książkę, która wbrew pozorom wcale nie jest aż tak popularna?

Opowiada ona o perypetiach mrocznej rodzinki: o rodzeństwie - Zaduszce i Mopsiu, którzy chcą pozbyć się swojego nowonarodzonego brata - Groberta; o namiętnej miłości Mortycji i Fernanda, a także o jego bracie - Czyraku, który zakochuje się w podstępnej nianii Deborze. Nie mogłabym też nie wspomnieć o Babuni i Rączce, która prawie zawsze wyciąga rodzinę z tarapatów.

W wyniku podstępu upiorne rodzeństwo zostaje wysłane do obozu Chippewa, gdzie zmuszeni są do śpiewania w towarzystwie słodkich dziewczynek i chłopców, a nawet oglądania Małej Syrenki. Poznają tam Joela, który również nie potrafi współgrać z pozostałymi obozowiczami. W tym czasie Dybka zostaje ich nową ciocią. Tylko Zaduszka przeczuwa, że może być to początek końca ich rodziny...

Jestem fanką Rodziny...

mixer19 | 2014-08-16

Zacznę od tego, że uwielbiam Addamsów. Oglądałem kreskówki, filmy, a piosenkę z czołówki serialu "Nowe Przygody Rodziny Addamsów" znam do dziś. Z tych oto powodów nie mogę pastwić się nad niczym, co umożliwiło mi obcowanie się z bohaterami z dzieciństwa. Niemniej, książka, będąca dokładną kopią jednego z filmów nie może zaskoczyć, ani zachwycić. Nie ułatwia tego przetłumaczenie imion bohaterów (PO CO?!?!). Niemniej, jeżeli ktoś film oglądał dawno, to może sobie za sprawą tej pozycji go odświeżyć. W moim przypadku tak było. Kilka razy uśmiechnąłem się, głównie w związku z pobocznymi dialogami i opisami. Dla nich warto poświęcić te kilka godzin.... W końcu to Addamsowie:)

Pola | 2014-09-14
Przeczytana: 1999 rok

Jedna z pierwszych samowolnie wybranych książek, która w dzieciństwie absolutnie mnie wciągnęła i przekonała do czytania - notabene bardzo wierna adaptacja filmu, który obejrzałam później.

Aleksandra | 2011-07-13
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 11 lipca 2011

Jeżeli ktoś widział film to nie polecam czytania książki, ponieważ niewiele się różnią.

ukasz | 2016-08-28
buraukkaforesee | 2016-07-29