Kocham uczyć czytać. Poradnik dla rodziców i nauczycieli

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kocham czytać". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Żak Wydawnictwo Edukacyjne Zofii Dobkowskiej
978-83-89434-13-5
poradniki
mantra

Książka jest przewodnikiem metodycznym – przystępnie, krok po kroku, wyjaśnia nauczycielom, rodzicom i wychowawcom, jak pracować z książeczkami serii "Kocham czytać", zawiera dodatkowy rozdział poświęcony mózgowej organizacji funkcji językowych dziecka, wyjaśniający neuropsychologiczne podłoże wczesnej nauki czytania, zarówno u dzieci zdrowych, jak i z zakłóceniami rozwojowymi.

NomiMalone | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016

Książka moim zdaniem obowiązkowa dla osób tworzących podstawy programowe do nauczania w przedszkolach i szkołach !!!!! Następnie obowiązkowa dla osób, które poprzez swoją pracę z dziećmi miałyby tę podstawę programową realizować.
Pomocna dla rodziców, choć uważam, że nie każdy rodzic będzie potrafił skorzystać z informacji zawartych w książce w 100%. A to z tego względu, iż w ponad połowie książka zawiera język trudny, dla przeciętnego rodzica. Język oparty jest o terminologie naukowe i aby dobrze zrozumieć przekaz autorki spora część rodziców musiałaby korzystać z pomocy słownika. Bez tego chociażby rozdział o lateralizacji funkcji mózgowych to czarna magia.

Uważam jednak, że książka ta jest obowiązkowa w naszej domowej biblioteczce, jeżeli chcemy korzystać z serii książeczek dla dzieci J.Cieszyńskiej "Kocham czytać". W drugiej części książki, autorka pokazuje w jaki sposób, korzystając z książeczek uczyć dziecko czytać tak, by go do tego nie zrazić, nie wyręczać, pozwolić mu...

Kasiek | 2015-06-18
Przeczytana: 01 marca 2014

Książka jest super ponieważ mówi językiem dopasowanym zarówno do nauczyciela jak i rodzica laika. Ja żałuję tylko że na serię książeczek kocham czytać nie natrafiłam wcześniej tylko dopiero kiedy sym miał 5 lat.

mantra | 2010-07-21

Obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce rozpocząć wczesną naukę czytania swojego dziecka. Nie powierzajcie tego zadania szkole, gdyż tam utrwala się metodę "literka po literce", która może tylko zaszkodzić dziecku. W tej metodzie, dziecko nie uczy się nazw liter, które są bez znaczenia (jotkajotkajot - nawet dorosły nie wie że to "jajko" - przykład z książki)), bo dziecko nie spotyka ich w naturze. Tutaj uczymy sylab, tak by dziecko zamiast tworzyć analizę słowa (rozkładać go na literki) łączyło je (łączy sylaby) :) Metoda polecana szczególnie dla dzieci z dysleksją! Ten podręcznik to zerowy tom dla całej serii książek- komiksów z poszczególnymi sylabami (na początku samogłoski) - polecam, polecam, polecam!

PannaAnna | 2014-12-30
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Lektura obowiazkowa dla rodzicow dzieci w wieku przedszkolnym i tym ktorych dzieci maja problemy ze zrozumieniem jak z literek
eM i Ygrek
Dziecko ma przeczytać słowo My

Tak, takie problemy ma moja corka ,dwujezyczna w polskiej szkole. Bo w systemie luksemburskim m
Nauczyla sie czytac sylabami, od razu mi , im , am, ma ....i po niemiecku po 3 miesiacach czyta, w polsku, i polskim systemie ...ni w ząb. A jest wyjątkowo zwerbalizowana, zainteresowana i chętna do czytania, sluchania i trenowania czytania i pisania.

tweety9405 | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016