Papież Joanna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klubu da Vinci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Lux
83-922736-5-6
filozofia i etyka
Iga

Przedstawiamy prawdziwe dzieje kobiety, która została papieżem. Prawdziwe, bo jesteśmy przekonani, że papieżyca Joanna była postacią historyczną, wbrew lansowanym poglądom. W książce dokonujemy analizy zarówno podań mało wiarygodnych jak też sięgamy do źródeł historii głównie tzw. epoki papieży przeklętych oraz dokumentów kronikarzy średniowiecznych. Książka jest homeopatyczną dawką historii. Wierzymy, że nikomu nie zaszkodzi, nikogo nie dotknie, niczyich uczuć nie obrazi. Niech będzie korzystając z tego medycznego porównania - lekiem, gdyż użyta została w minimalnej dawce.

mateusz | 2012-02-03
Przeczytana: 10 lipca 2007

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawa i dobrze napisana ! Bez bzdur i wodolejstwa !

| 2015-04-08
ka_acha | 2013-05-28