Ciekawa Historia Wszystkich Papieży

Wydawnictwo: Lux
papieże, spisy,
Iga

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza stanowi opis tego wszystkiego co związane jest z zagadnieniem papiestwa wiec: etymologia słowa papież, tytuły papieskie, insygnia władzy, opis rodów papieskich, opis pontyfikatów najdłuższych, najkrótszych, pochodzenie papieży, wakaty na Watykanie, odznaczenia papieskie, siedziby papieży, płeć papieży, podatek papieski, śmierć papieża, anty papieże współcześni itp.

To kompendium wiedzy o papiestwie przedstawione w sposób ciekawy, zaskakujący i oryginalny, całościowo ujęte zagadnienie.

Część druga to opis wszystkich 263 papieży wraz z umieszczonym zdjęciem danego papieża - dane faktograficzne z uwzględnieniem szczególnym czym zasłużył się albo czym niechlubnie zapisał się dany papież w historii. Informacje bardzo ciekawe i rzadko spotykane w publikacjach tego typu, język przystępny i wciągający.

mateusz | 2012-02-03
Przeczytana: 22 kwietnia 2006

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawy zbior - poczet papiezy.

Aniołek | 2013-10-17
Iga | 2010-10-10