Droga do szczęścia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: HarperCollins
Chances
978-83-238-6679-4
kasia85

PRZERWANA GRA Pochodzą z dwóch różnych światów i może dlatego są sobą mocno zafascynowani. Asher dorastała otoczona dostatkiem. Gra w tenisa od siódmego roku życia i odnosi wielkie sukcesy. Taj był wychowywany przez samotną matkę. To właśnie od niej dostał pierwszą rakietę. Dzięki determinacji i ciężkiej pracy wybił się na sam szczyt, jest prawdziwą gwiazdą kortu. Nic dziwnego, że romans tych...

PRZERWANA GRA
Pochodzą z dwóch różnych światów i może dlatego są sobą mocno zafascynowani. Asher dorastała otoczona dostatkiem. Gra w tenisa od siódmego roku życia i odnosi wielkie sukcesy. Taj był wychowywany przez samotną matkę. To właśnie od niej dostał pierwszą rakietę. Dzięki determinacji i ciężkiej pracy wybił się na sam szczyt, jest prawdziwą gwiazdą kortu. Nic dziwnego, że romans tych dwojga budzi tak wielkie zainteresowanie mediów. Jednak pewnego dnia Asher znika zarówno z kortu, jak i z życia Taja. Ponownie spotykają się dopiero po trzech latach…

SKAZANI NA SIEBIE
Gra toczy się o spadek po bogatym wuju. Ten ekscentryczny milioner wydziedziczył wszystkich krewnych poza Pandorą i Michaelem. Postawił jednak warunek – muszą przez pół roku mieszkać razem w jego starej rezydencji. Nie będzie im łatwo, bo nigdy za sobą nie przepadali. Ona uważa go za pozbawionego ideałów aroganta, on wyśmiewa jej romantyczną naturę i naiwność. W dodatku w rezydencji dochodzi do serii podejrzanych incydentów. Jeżeli Pandora i Michael chcą otrzymać spadek, muszą zacząć współpracować…

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Przerwana gra

Pochodzą z dwóch różnych światów, sobą są mocno zafascynowani.
Asher dorastała otoczona dostatkiem. Gra w tenisa od siódmego roku życia i odnosi wielkie sukcesy triumfuje za za każdym razem.
Taj spotyka Asher i dwoje ma się ku sobie.
Taj ma siostrę Jessicę, ona ma męża Maca.

Druga historia to Skazani na siebie
Gra toczy się o spadek po bogatym wuju.
Ekscentryczny, skąpy milioner wydziedziczył wszystkich krewnych oprócz Pandory i Michaelem.
Muszą przed pół roku zamieszkać razem w jego rezydencji.
Obie powieści oddają coś takiego sobie wyjątkowego opowiadają o szczęściu.
Przepełnione powieści są uczuciami, życiowymi drogami.
Bardzo lubię Norę Roberts i styl pisania autorki pisze powieści mądre, piękne niosące radość, miłość i szczęście.
Na które trzeba zapracować i warto zaczekać cierpliwie aż nadejdzie.
Cudowne, piękne powieści przeczytałam chętnie bardzo pochłonęłam je

Irena | 2012-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2012

„- A ty? – krzyknął. – Jesteś dla mnie najważniejszą osobą na świecie. Możemy mieć tuzin dzieci, jeśli zechcesz. Powiedz mi, co się stało tobie!”*

Pozory, niedomówienia, brak szczerości są wstanie zniszczyć najtrwalszy związek, a co dopiero gdy jest on świeży lub dopiero się tworzy. Każda ze stron obawia się reakcji i drugiej i nie mówi wszystkiego, nie pokazuje swojego prawdziwego oblicza. Dobrze gdy jedna z osób wyczuwa ten lęk i bez przymusu próbuje przekonać drugą aby ujawnił swoje emocje. Tylko co jeśli lęk będzie silniejszy?

Książka podzielona jest na dwa opowiadania, „Przerwana gra” oraz „Skazani na siebie”, które mówią o czterech osobach. Cała ta czwórka ma za sobą niezbyt miłe przejścia, ale nigdy się nie poddali i teraz robią to co kochają. Czy potrzeba im czegoś więcej do szczęścia?
Pierwsze opowiadanie mówi o Asher Wolfe i Taju Starbuck’u. Obydwoje są tenisistami i trzy lata temu połączył ich namiętny romans. Pewnego dnia choć nic tego nie zapowiadało Asher znika...

klaudiabla2 | 2014-01-01
Przeczytana: 03 grudnia 2013

: Książki Nory Roberts były dla mnie do tej pory zagadką. O autorce tej z pewnością każdy słyszał. Napisała ona ogromną liczbę książek, w mojej bibliotece jest ich cały regał. Z półki wzięłam pierwszą lepszą książkę. Zwróciłam tylko uwagę żeby nie była to część jakiejś serii. Niczym się nie sugerowałam, dlatego w domu bardzo się zdziwiłam gdy okazało się, że przedstawione tutaj zostały dwie historie.
,,Przerwana gra” opowiada o Asher i Taju. To dwie gwiazdy tenisa, znane na całym świecie, które połączył gorący romans. Ich dzieciństwo niesamowicie się różniło i chyba to tak bardzo przyciąga ich nawzajem do siebie. Niespodziewanie Asher znika by pojawić się ponownie po trzech latach. O co tutaj chodzi?
,,Skazani na siebie” to opowieść o dalekich kuzynach Pandorze i Michaelu. Są zupełnie różni, gdy tylko się widzą kłócą się i skaczą sobie do gardeł. Ich wujo w spadku nakazuje zamieszkać im razem w jego rezydencji przez pół roku. Widocznie widział w tym jakiś cel. Czy nie dojdzie do...

książek: 2010
bookish | 2014-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2014

- PRZERWANA GRA -
szczerze?trochę mnie zaczyna drażnić styl tej autorki, bo czy wszystkie jej książki muszą kończyć się na zaręczynach? a może ja tylko takie wybieram. co do fabuły niezwykle ciekawa i szkoda, że autorka nie pociągnęła tego tematu, bo niezwykle precyzyjnie opisała mecze i wszelkie zachowania które towarzyszą grze w tenisa zawodowo, ale jak zwykle zapomniała o bohaterach, którzy byli ciekawi, to muszę przyznać jednak całkowicie pominięci. i do tego, gdzie zakończenie historii? gdzie wynik meczów? czy oboje zostali mistrzami? cóż tego mi brakowało.

- SKAZANI NA SIEBIE -
cóż, zaczyna się nietypowo, bo od testamentu bardzo ekscentrycznego staruszka, który w swoim testamencie postanowił połączyć dwoje ludzi, a wraz zaakceptowaniem warunków Pandora i Michael musieli zamieszkać ze sobą sześć miesięcy aby wola się wypełni, oczywiście nie brakuje pasji, sprzeczek, docinania, ciekawych wymian zdań między bohaterami, ale również pojawia się wątek kryminalny i prowadzi do...

Marysieńka | 2011-11-05
Przeczytana: 2009 rok

W tej pozycji opublikowane są dwie powieści - Przerwana gra i Skazani na siebie.
"Przerwana gra" opowiada o dwójce tenisistów - kobiecie, Asher i mężczyźnie, Taju. Oboje są mistrzami w grze ale ich drogi do sukcesu były zupełnie odmienne. Kiedyś przeżyli burzliwy romans, po czym ponownie spotkali się dopiero po 3 latach...Czy wielka miłość, która kiedyś połączyła tę dwójkę przetrwała próbę czasu i przeciwności? Jak oboje radzili sobie przez te lata?

"Skazani na siebie" to równiez historia miłosna. Ekscentryczny milioner wydziedziczył całą rodzinę poza dwójką naszych bohaterów - Pandorą i Michaelem. Żeby otrzymać ogromny spadek po wuju muszą tylko przez pół roku mieszkać pod jednym dachem w jego rezydencji. Od dziecka nie przepadali za sobą, ona uważała go za aroganta a on widział w niej naiwną i niepoprawną romantyczkę...Jednak w willi dochodzi do serii podejrzanych incydentów i oboje chcąc nie chcąc muszą ze sobą współpracować...Jakie owoce ta współpraca zrodzi???

Idealna...

Annie_28 | 2013-09-06
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 07 października 2012

Właśnie przeczytałam książkę Nory Roberts "Droga do szczęścia". Jest to kolejny romans, który wyszedł spod pióra tej autorki bestsellerów.

Przerwana gra

Jest to pierwsze opowiadanie w książce. Opowiada o życiu miłosnym Asher i Taja, dwójki mistrzów świata w tenisie. Pochodzą z dwóch światów. Ona to córka bogatego tenisisty. On to syn biednej sprzątaczki. Przeżyli wspólny romans. :serduszka: Jednak rozstali się. Po trzech latach znów spotykają się na korcie. Czy ich dawne uczucie znowu da o sobie znać ?? Czy los znów ich połączy ??

Skazani na siebie

Michael i Pandora jawnie się nie znoszą. Ciągłe kłótnie i sprzeczki sprawiają, że nie maja okazji się polubić... Jednak żartobliwy testament wujka Jolley'a sprawia że przez pól roku muszą mieszkać pod jednym dachem. Czy uda im się ze sobą wytrzymać ?? I co jeśli chciwi krewni zapragną zgarnąć ich majątek posuwając się do strasznych czynów ??

Zdecydowanie bardziej pochłonęła mnie lektura drugiego opowiadania Wątek kryminalny...

po-prostu-czytaj | 2016-11-20
Przeczytana: listopad 2016

Nora Roberts po raz kolejny zabiera czytelnika w podróż z dwoma historiami w tle. "Przerwana gra" to opowieść o dwójce przyjaciół, których tak naprawdę dzieli wszystko, ale łączy jedno - tenis i z czasem miłość. "Skazani na siebie" to historia pary, której do miłości bardzo daleko. Nie ukrywają swojej wzajemnej niechęci do siebie, jednak walka o rezydencję staje się dla nich ważniejsza.

To bardzo lekkie wręcz typowo niedzielne historyjki, w sam raz na późne popołudnie pod ciepłym kocem z herbatą w ręku. Nic do życia nie wnosi, ale tez nie robi w nim żadnych szkód. Szybkie romansidło, które pomoże kobiecie spędzić kilka godzin na miłej historii. Jednak w moim odczuciu, w dorobku Nory Roberts, jest kilka innych bardziej ciekawie napisanych historii, jak choćby "Smak chwili", czy "Miłosne przysięgi".

Więcej na: kortynablog.wordpress.com

Małgorzata Chabzda | 2014-01-06