Kryptonim "Nowy". Tajemnica mojej esbeckiej teczki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pod Lupą Newsweeka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
978-83-7558-088-4
literatura faktu
piotrex

Książka napisana specjalnie dla Newsweeka przez wybitnego pisarza Marka Nowakowskiego opowiada o tym, jak od lat pięćdziesiątych do końca osiemdziesiątych inwigilowała go Służba Bezpieczeństwa. Chwilami wstrząsający, chwilami komiczny zapis metod, którymi posługiwał się aparat represji PRL. Tym ciekawszy, że autorowi udało się dotrzeć do zgromadzonych na jego temat esbeckich teczek udostępnionych mu w Instytucie Pamięci Narodowej.

Adoriano | 2015-07-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, INNE