Obraza na obrazy. Strategie społecznego oporu wobec obrazów dominujących

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
7 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7506-410-0
socjologia, wizualna, drozdowski
Kuba Te

Autorowi udało się w książce "Obraza na obrazy" pogodzić, istotny dla pozycji naukowych, precyzyjny i fachowy język socjologii z postulatem zrozumiałości i atrakcyjności wywodu. Będzie to pozycja niewątpliwie atrakcyjna zarówno dla socjologa, jak i dla szerszego kręgu odbiorców związanych zawodowo z problematyką współczesnej ikonografii (kulturoznawców, artystów, specjalistów od public relations, studentów wszystkich kierunków nauk humanistycznych). Myślę, że ma ona szansę wydostać się również poza krąg czytelników zawodowo związanych z prezentowaną problematyką i zainteresować każdego, kto ciekawy jest zmian społecznych dokonujących się na naszych oczach. Dużą korzyść przynieść może czytelnikowi rozbudowana i starannie dobrana bibliografia, dotycząca zarówno źródeł książkowych, jak i - co w tym przypadku wydaje się szczególnie potrzebne - źródeł internetowych.

z recenzji wydawniczej prof. Piotra Wołyńskiego

HSztFot | 2015-07-28
Na półkach: Być i mieć, Przeczytane

Przede wszystkim socjologia. Analizowane obrazy są dość specyficzne, a nawet momentami rażące. Tak więc czytelnik spotka się zarówno z fotografią na granicy, przestrzeniami obrazowymi jakie nas otaczają, czyli m.in. koszulkami, tatuażami, skaryfikacjami. Dlaczego obrazowy chaos jest momentami tak upadły? Wykorystywanie obrazu przez społeczeństwo jest niemal obrazą na ogromne dziedzictwo wizualne.

Rene | 2016-09-06
Przeczytana: 02 sierpnia 2006