Nature, The American scholar
filozofia i etyka
Oceansoul

Ralph Waldo Emerson (1803-1882) - wybitny amerykański filozof, pisarz i poeta; twórca tzw. transcendentalizmu, jednego z najważniejszych nurtów intelektualnych w filozofii amerykańskiej. Swe główne przemyślenia zawarł Emerson w niewielkiej rozprawie Natura. Od momentu publikacji w 1836 r. książka ta wciąż inspiruje kolejne pokolenia czytelników, a do jej wielbicieli należeli tacy myśliciele, jak William James, John Dewey, Henri Bergson czy Friedrich Nietzsche.

carecera | 2014-07-27

No Ameryki tutaj Emerson nie odkrył, o wiele więcej oferuje Thoreau w tym temacie.

juliakook | 2017-02-12
tomczankas | 2017-02-04