Światło w mroku

Shining through
838666973X
literatura angielska
fraszka

Linda Voss, młoda i atrakcyjna stenografka, marzy o swoim szefie. Nawet nie przypuszcza, że jej pragnienia się urzeczywistnią. A kiedy już to się stanie, Linda pozna obcy jej dotąd świat wielkich namiętności, ale też intryg i fałszu, blichtru i zdrady. Ludzie w Ameryce pasjonują się niemal wyłącznie takimi sprawami. Szalejąca daleko od granic ich kraju wojna nie interesuje właściwie nikogo oprócz służb specjalnych. Stany Zjednoczone przystępują jednak do wojny po ataku Japonii na Pearl Harbour. Linda podejmuje pracę w wywiadzie. Jako agentka zostaje wysłana do Berlina, gdzie czeka ją wyjątkowo trudne i niebezpieczne zadanie: ma zdemaskować zdrajcę wśród informatorów współpracujących z Amerykanami. Zatrudnia się jako kucharka w domu wysokiego urzędnika hitlerowskiego i zacna zdobywać informacje.

fraszka | 2010-07-20
Przeczytana: 08 lipca 2010

przeczytane ponownie po dziesieciu latach i dalej się podoba

havrankowa | 2016-07-19
gablo | 2014-07-04