Zapomniani bohaterowie II wojny światowej

Tłumaczenie: Marian Baranowski
Wydawnictwo: Bellona
Forgotten Heros Of World War II
historyczna

Trzynaście opowieści wojennych pisanych przez zwykłych żołnierzy. Wspomina uczestnik masakry w Pearl Harbor, marynarz który zbiegł z radzieckiego gułagu, student wrzucony w ogień walki w Ardenach, dwóch marines walczących w Japonii...

Opowieści kilkunastu żołnierzy czasów II wojny światowej. Dowódca holownika, który wsiada do transportowanego samolotu i dokonuje rekonesansu. Marynarz, który ulega namowom Rosjan na rejs statku handlowego do radzieckiego portu, a stamtąd trafia do łagru. Pilot Liberatora uratowany przez "Czerwone Ogony". Dwóch żołnierzy marines, opisujący swoje dzieje od Kwajalein po Iwo Jimę.
Zapada w pamięć.

Juliett | 2014-03-31