Wolność, równość, katolicyzm

978-83-7414-339-4
katolicyzm, kościół, sumienie
literatura faktu
Pistacia

Kiedy w 2003 roku Tadeusz Bartoś publikował w Gazecie Wyborczej pierwszy tekst o sumieniu, nikt się nie spodziewał tak żywego oddźwięku. Niektórzy duchowni odczuli niepokój, wezwanie, by każdy trzymał się własnego sumienia bardziej niż opinii Kościoła, graniczyło z herezją. Po drugiej stronie znaleźli się ci, dla których ten artykuł okazał się źródłem ulgi w duchowych cierpieniach. Od kilku...

Od kilku lat w publikacjach i wywiadach Bartoś prezentuje krytyczny stosunek do wielu zjawisk w Kościele i do nauczania Kościoła, na przykład w odniesieniu do mniejszości seksualnych. Pisze o roli sumienia i przepisów kościelnych w życiu chrześcijanina, a także o kondycji teologii i zadaniach teologa we współczesnym świecie.

[opis wydawcy]

Robert | 2010-12-04
Przeczytana: 01 grudnia 2010

Książka dla tych wszystkich katolików, którym zależy na pogłębieniu swojej wiary. Książka pokazuje że będąc antyklerykałem można być ciągle katolikiem.

dintah | 2013-02-01

warto

KaBoom | 2013-11-13

Może być. Wiedzę autor ma i tego nie można mu odmówić, ale zdecydowanie przesada, gdy rozwodzi się niemiłosiernie na pewne aspekty.

Paszeko | 2017-04-14
gutek | 2017-02-03