Chelestra - Kraina Wody

Tłumaczenie: Agata Wierzbicka
Cykl: Brama Śmierci (tom 4)
Wydawnictwo: GEA
Serpent Mage
kraina wody
ravenstag

Po poszukiwaniach w czterech krainach Alfred odnalazł w końcu swych rodaków w Chelestrze, Krainie Wody. Ale doświadczenia, jakie zdobył podczas swych podróży nauczyły go ostrożności... Wkrótce okaże się, że była ona jak najbardziej usprawiedliwiona. Co ciekawe, jedyną osobą, której Alfred może zaufać, jest Patryn Haplo. Jednak Xar - Pan Haplo uznał wszystkich Sartan za wrogów, a Haplo nie śmiałby sprzeciwić się swemu Panu. Tym razem towarzysze podróży znaleźli się w krainie, gdzie elfowie, ludzie i krasnoludowie nauczyli się żyć ze sobą w zgodzie i pokoju. Harmonię tę zakłócą Sartanie i Patryni w walce o panowanie nad światem, nieświadomi, że wszystkim czterem krainom zagraża o wiele większe niebezpieczeństwo. Tylko Alfred i Haplo wiedzą, że mają o wiele bardziej pradawnego - i potężniejszego - wroga, niż siebie nawzajem.

Grzegorz | 2016-06-02

Z wydanych w języku polskim odcinków serii, ten jest zdecydowanie najlepszy. Rewelacja! Ciężko się oderwać, dawno już nie miałem uczucia żalu, iż strony za szybko "znikają" i coraz bliżej nieuchronnego końca książki. Świetnie poprowadzony rozwój postaci Alfreda i Haplo, wyśmienici bohaterowie "lokalni" (Grundle!) i mnóstwo humoru, chyba najwięcej z wszystkich dotychczasowych tomów. Fabuła zaś to istny magnes, jak już wspomniałem nie idzie się oderwać od opowiadanych wydarzeń.

Mam nadzieję, że następne tomy, tym razem już w języku angielskim, zachowają poziom Serpent Mage'a (tytuł oryginalny). No i że spotkamy jeszcze "menszów" z tej części. Ciężko odżałować, iż cykl nie został wydany w całości w Polsce i że jest tam raczej mało znany.

ravenstag | 2015-06-28
Na półkach: Cele polowań, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Strasznie mnie irytuje, że nie wydano kolejnych tomów. Seria jest naprawdę interesująca.

A jeśli zdarza się Wam czasem wpadać na ściany, uderzać głową tu i tam, iść jakimś cudem w kierunku przeciwnym do pierwotnie założonego i sprowadzać na siebie zupełnie niechcący siedem nieszczęść wraz z wszelkimi plagami, to wiedzcie, że właśnie przydarza się Wam Dzień Alfreda.

korotko | 2016-08-22
Tomek | 2015-03-08