Arianus - Kraina Powietrza

Tłumaczenie: Agata Wierzbicka
Cykl: Brama Śmierci (tom 1)
Wydawnictwo: GEA
Dragon Wing
8390120275
ravenstag

W Arianusie, Krainie Powietrza, ludzie, elfowie i krasnoludowie walczą o dostęp do bezcennej wody. Przemierzają świat unoszących się w powietrzu wysp na skrzydłach magii i grzbietach ogromnych smoków. Lecz już wkrótce wstrząsną tą Krainą potężne siły magiczne. Płatny morderca zostanie wysłany z misją zgładzenia królewskiego syna. Zadanie zleci mu sam król. Krasnolud podważy odwieczne wierzenia swych rodaków i wznieci wojnę. Złowrogi czarnoksiężnik będzie bezwzględnie dążył do zrealizowania planów podporządkowania sobie całego Arianusa. Jego działania odbiją się szerokim echem daleko poza granicami Krainy Powietrza. Dotrą do samej Bramy Śmierci.

Shouri | 2015-01-19

Brama Śmierci to seria, o której mało kto słyszał, a szkoda! Bardzo interesujący, nietypowo skonstruowany świat fantasy, barwni bohaterowie (ach ten bromance!) oraz kilka mrugnięć okiem od autorów, jeśli czytało się ich inne powieści (np. ze świata Dragonlance). Jedynym problemem dla polskiego czytelnika może być fakt, iż ostatnie 3 tomy nie zostały wydane w naszym kraju.

Grzegorz | 2016-05-29
Agrh | 2015-10-30