Żory pod rządami Przemyślidów i Habsburgów. Z badań nad historią miasta w latach 1327-1742

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pamiętam Żory". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Towarzystwo Miłośników Miasta Żory
83-88415-10-7
historia
Wilczek

Książka ta będzie zapewne sporą niespodzianką nawet dla osób obeznanych z historią regionu. Autor wydobył z zakamarków archiwów polskich i czeskich mało znane i dotychczas nigdzie nie cytowane materiały źródłowe. Jeśli do tego dodamy bogatą szatę ikonograficzną, to w efekcie otrzymaliśmy rzetelny materiał historyczny ciekawie napisany i zilustrowany, będący zapewne pasjonującą lekturą nie tylko dla mieszkańców naszego miasta.

Wilczek | 2010-07-19
Na półkach: Chcę mieć, Przeczytane, Żory