Życie i upadek prawie wszystkich

Wydawnictwo: Twój Styl
historyczna

Na kartach tej książki odnaleźć można mnóstwo pikantnych szczegółów i szczególików, których z całą pewnością nie spodziewałby się czytelnik po niektórych bohaterach historycznych.

Cinnamon | 2011-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2011

Książka napisana przez amerykańskiego satyryka Willa Cuppy'ego, wyśmiewającego tych, których okrzyknięto "wielkimi" i ujawniająca ich wstydliwe cechy czy epizody z życia. Cuppy naigrywa się też z historyków, którzy - jak czasami się może wydawać - cenią sobie przypisy bardziej aniżeli treść pracy, umieszczając w swojej książce liczne, zabawne odnośniki. Książka dobra jest do tego, aby głośno się pośmiać. Cuppy miał dryg do tworzenia biografii-karykatur. Wstyd przyznać, o istnieniu niektórych postaci dowiedziałam się właśnie z tej książki. Wadą jest to, że niewiele z tej wiedzy - być może z powodu nadmiaru śmiechu - zostało mi w głowie. No, ale ja mam z historią na bakier ;)
P.S. Gdyby tylko pojawiła się jakaś współczesna Lady Godiva, która w równie niebanalny sposób przekonałaby władze, by znieść podatki...

Anna | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na początku myślałam, że się pomyliłam. A konkretnie, że wzięłam jakieś dowcipy dla młodzieży. Po przeczytaniu stwierdzam, że o ile znam wszystkie osoby przedstawione w książce, o tyle sposób ich przedstawienia przez autora jest rzeczywiście zabawny. Dla miłośników niekoniecznie historii powiedziałabym - ku pokrzepieniu, że to raczej eseje o każdej z postaci, niż ich biografie. Uwagi z kolei na temat tzw. autorytetów - bezcenne. O przekonaniu o nieomylności zwłaszcza. Coś, jak informacja, że badane od stu lat smoki z Komodo są jadowite.

visenna88 | 2012-06-22
Przeczytana: 2009 rok

Przezabawna, trochę niepoważna książka. Na pewno stanowi ważne uzupełnienie osób zainteresowanych historią. W końcu wielkie postaci historyczne również mieli swoje słabostki... Część z nich pobiłaby na głowę większość dzisiejszych gwiazdeczek określanych mianem "skandalistów", to na pewno.

wodniczka_tętniąca | 2013-12-16
Przeczytana: 06 października 2013

Czytając tę książkę odniosłam wrażenie, że pan Cuppy jest niesamowicie zakompleksioną osobą, która postanowiła dać upust swojej frustracji wyżywając się na postaciach historycznych, docierając do, i opisując ich barwne życiorysy.

Nie polecam.
Hipotezy wyssane z palca, a humor niesamowicie męczący. Z natłoku informacji na moje szczęście niczego z tych bzdur nie zapamiętałam.

wardon | 2016-10-30
rewakino | 2016-08-23