Bestia

Slime Beast
bestia
horror
dona

Miał w lufie ostatni nabój, a błotnista bestia była prawie na jego wysokości. Dwadzieścia jardów, nie więcej. Łatwy strzał prosto w łeb. Bolało go ramię, ale jeszcze raz przyłożył do niego kolbę i wystrzelił. Gęsta chmura prochowego dymu wypełniła pokój i zawisła nad wiejską uliczką. Błotna Bestia niewzruszona szła dalej.

źródło opisu: okładka

Magnis | 2018-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror
Przeczytana: 22 grudnia 2018

Guy N. Smith to autor horrorów i thrillerów jakie u nas wydano na początku lat dziewięćdziesiątych. Postanowiłem przypomnieć sobie pierwszą książkę jaką przeczytałem jego autorstwa pod tytułem Bestia. Licząca sobie ponad sto pięćdziesiąt stron historia może nie zachwyciła za bardzo, ale dostarczyła rozrywki w czasie czytania. Jakbym oglądał tani horror klasy b lub czytał pulpowe powieści grozy. Chyba pałam sentymentem do jego powieści jakie zostały wydane, bo zawsze sięgając po kiedyś czytaną pozycje wiedząc czego spodziewać się i nie zawiodłem się. Dlatego postanowiłem wrócić do pierwszej przeczytanej przez ze mnie książki jaką jest Bestia.
Profesor wraz ze studentem i dziewczyną będącą rodziną przyjeżdżają do małej miejscowości blisko bagien, aby odnaleźć skarb zakopany wiele wieków temu. Tutejsi mieszkańcy nie pałają sympatią do nich. Ruszając na ciągnące się mokradła i bagna nie przeczuwają dokonania odkrycia, które może zagrozić mieszkańcom.
Bestia to tak naprawdę niezły...

Przy_kawie_z_ksiazka | 2018-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2018

Na stare bagna, koło wioski Sutton, przyjeżdża ekspedycja naukowa kierowana przez profesora Lawsona, wskład której wchodzi jeszcze dwoje jego współpracowników: Liz Beck, dwudziestoletnia studentka archeologii, kuzynka profesora oraz Gavin Royle z British Museum. Celem wyprawy jest odnalezienie legendarnego skarbu Króla Jana, który zaginął na tych mokradłach 700 lat wcześniej.

Na mieszkanie oraz bazę bohaterowie wybierają opuszczony bunkier, który znajduje się na skraju bagien. Po kilku dniach bezowocnych poszukiwań i przekopywaniu błota, nadzieje na odnalezienie skarbu maleją. Nagle ekspedycja przypadkowo trafia na "coś" innego, ale równie interesującego. Wspólnie stwierdzają, że istota nie jest podobna do niczego, z czym którekolwiek z nich miało w swoim życiu do czynienia i dużo prawdopodobne jest, że to "coś" nieznane jest jeszcze ludzkości. Zwierzę robi na naukowcach wielkie wrażenie, jest przerażające a jego wygląd wywołuje na poszukiwaczach strach. Postanawiają wrócić w to...

pisarzKrystek | 2018-11-24

Jedna z najlepszych książek Guy N. Smith. Znajdziemy tutaj przerażającą bestie, badaczy, wojsko - cóż więc więcej trzeba? Akcja jest szybka i w ciekawy sposób przedstawiona. Owszem, nie ma tutaj fenomenu literackiego, ale to właśnie prostota dodaję książce największego uroku.
Jeśli zastanawiasz się nad przeczytaniem, zadaj sobie pytanie co chcesz od tej książki. Jeśli krótkiej i prostej historii o bestii - to śmiało możesz brać się za czytanie. Jeśli jednak czegoś więcej - zastanowiłbym bym się dwukrotnie czy warto.

Klub_Książki_i_Piwa | 2018-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Klub Książki i Piwa wystawia ocenę 3 bestie na 10 ze względu na, horror ale nie na papierze.

Galfryd | 2017-05-10
Na półkach: Przeczytane, Pulp Horror
Przeczytana: 06 maja 2017

Jedno jest pewne, Guy N. Smith to chodząca reklama środków medycznych. A konkretnie środka o nazwie Niepierdol. Czego dowodem jego prawie/debiutancka powieść "Slime Beast" - czyli właśnie Bestia.

Prostota (a raczej prostactwo) tej książeczki jest porażająca. Grupka poszukiwaczy przybywa do angielskiej wioski, by w pobliskich bagnach szukać legendarnego skarbu. Jest w grupie zmierzły profesor i dwoje młodych (para odpowiedzialna za niezbędną w pulpie dawkę seksu).

Jako się rzekło, Guj jest kapłanem Niepierdolu, więc już pierwszego dnia poszukiwań nasza ekipa wygrzebuje w bagnie wielką dziurę, na której dnie śpi... no pewnie, Błotna Bestia.

W nocy Bestia się budzi, wyłazi z dziury i co jakiś czas kogoś morduje (co zapewnia niezbędną w pulpie dawkę gore). Wieśniacy wzywają do ochrony wojsko, ale, jak się okazuje Bestia jest odporna na strzały z broni palnej. To skutkuje kolejnymi ofiarami, tak wśród wojskowych jak i cywilów.

Na szczęście młoda para poszukiwaczy wymyśla sposób...

Pożeracz | 2017-03-29
Przeczytana: 27 marca 2017

Po lekturze opowiadania Guya N. Smitha w Okolicy Strachu przyszła pora na powieść mistrza pulpowego, b-klasowego horroru.

"Bestia", opatrzona numerem zero w serii Phantom Pressu, przenosi nas - wraz z ekspedycją archeologów - na bagniste tereny opodal miasteczka. Profesor, jego siostrzenica i asystent chcą odnaleźć legendarny skarb króla Jana. Spotykają się z nieprzychylnie nastawionymi miejscowymi - obserwatorem ptaków i kłusownikiem, by w końcu z bazy wypadowej w starym bunkrze wyruszyć na poszukiwania. To co znajdują z pewnością nie jest skarbem sprzed wieków - ogromna, oślizgła bestia skryta w dole tak silnie odrzuca zapachem zgnilizny, że powoduje mdłości.
Profesor zmienia cel ekspedycji - chce glorii odkrywcy nowego gatunku, nawet wbrew głosom rozsądku asystenta i siostrzenicy.
Aktywna nocami bestia morduje, by nasycić się ludzkimi wnętrznościami. Miejscowi obwiniają archeologów za ściągnięcie na nich zagrożenia (klątwa skarbu) i w stylu "Jontek weź ino widły" napadają...

Maciek | 2017-01-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 06 stycznia 2017

następna historia do przeczytania kiedy komuś się nudzi.ZAstanawia mnie tylko jedno..skąd oni wydarli ten miotacz płomieni ?:D

Rogi | 2016-09-27
Przeczytana: 27 września 2016

"Bestia" - krótka historia o wyjątkowo cuchnącym potworze z bagien - to po części kiepskie sf z lat 50-tych (chociaż napisane dwadzieścia lat później), a po części kiczowaty horror gore z pretekstową fabułą. Skłamałbym, gdybym powiedział, że się przy niej nie ubawiłem. Skłamałbym też, gdybym twierdził, że jest chociaż w przybliżeniu dobra. "Bestia" to tandeta tak koszmarna, że tylko Guy N. Smith mógł z niej zrobić równie satysfakcjonującą rozrywkę - zupełnie jakby każde jego fabularne potknięcie, każdy kiepski dialog i każdy komiczny opis były częścią wielkiego planu. Ciekawostka - za tłumaczenie odpowiada Andrzej Sawicki, starszym czytelnikom magazynu CD Action znany jako EGM. Szkoda, że najwyraźniej ani on, ani redaktor nie docenili dzieła, nad którym pracowali, bo w przekładzie nie brak błędów.

Ann | 2016-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Żenada, żałość i jeszcze raz żenada.. Przykro mi bardzo, po 25 stronach katorgi odłożyłam książkę na półkę. Nigdy więcej po nią nie sięgnę... po pierwsze - nawet nie mam siły objaśniać...Przeczytajcie, a się przekonacie. :)

WielkiBuk | 2016-07-28
Przeczytana: lipiec 2016

„Bestia” Guya N. Smitha uraduje koneserów tych nie do końca poważnych horrorów, w których prześladowcą jest potwór, bestia, tajemnicza kreatura o niecnych zamiarach, gdzie legenda ożywa i wszystko może się zdarzyć. To groza nieco innej epoki, ery disco, szwedów i rozciągliwych golfików, gdzie nawet spowite mgłą bagna nie mogą zepsuć dobrej zabawy.