W kole

Wydawnictwo: Egmont Polska
I am the cheese
powieść amerykańska
Justyna

Kim jestem? Gdzie jest mój ojciec? Dlaczego muszę opowiadać o swoim życiu obcemu człowiekowi? Dlaczego potrzebuję lekarstw? Te i inne pytania zadaje sobie Adam Farmer, gdy podczas samotnej rowerowej wycieczki analizuje cale życie: szpiegowanie i podsłuchiwanie rodziców, skryte marzenia zostania słynnym pisarzem, wspomnienia pierwszej miłości.

Książka bardzo dobra przykuła moją uwagę w bibliotece, że postanowiłam ją wypożyczyć okładka interesująca z rowerem bardzo mi się spodobała.
Życiowa, mądra książka ze wspaniałą fabułą, akcja mocna trzyma w napięciu że ciężko oderwać się od niej.
Naprawdę wciąga i godna przeczytania.

Ervisha | 2011-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2011
AGA | 2013-06-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Od czasu gdy przeczytałam "W kole" ponad 5 lat temu, książka jest przeze mnie gloryfikowana. Wywarła ona na mnie tak wielkie wrażenie, że z obawy przed zatarciem tego doznania, dopiero teraz odważyłam się przeczytać ją ponownie.
Powieść zaczęłam z mocno bijącym sercem i w jednej chwili znalazłam się w stanie Massachusetts, na rowerze, jadąc drogą do Rutterburga. I choć Adam opisywał, że jesień jest zimna i wilgotna, ja jednak poczułam ten "październik palonych liści i widmowych wiatrów". Jako że rower nie jest mi obcy, od razu wczułam się w stan towarzyszący szybkiej jeździe w dół - pęd i wiatr we włosach.

Adam wyruszył na wyprawę rowerową by odwiedzić przebywającego w szpitalu w Rutterburgu ojca. Trasa ma ponad 100 km dlatego do podróży specjalnie się przygotował. Ubrał starą czapkę i kurtkę ojca, zapakował dla niego prezent, pigułki nie zażył, całą fiolkę wysypał do zlewu.
I tutaj pojawia się pierwsze pytanie - co? Jakie pigułki, dlaczego, po co je wysypywał, o co chodzi? Temat...

Kaj | 2010-10-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Zdecydowanie moja ukochana książka. Rozpoczynająca się niepozornie, kończąca się burzą emocji, przemyśleń, zagadek.
Mnie osobiście "W kole" jednocześnie fascynuje i przeraża.

Iselin | 2011-05-05
Przeczytana: 05 maja 2011

Książka składa się jakby z dwóch części. Pierwsza to opis wycieczki rowerowej głównego bohatera, a druga to rozmowa bohatera z mężczyzną. Właśnie ta druga część nadaje książce tajemniczości. Jednocześnie wiemy coś więcej i za mało. No i zakończenie jest na prawdę zaskakujące i chyba najbardziej tajemnicze. Naprawdę polecam.

allergicto | 2012-12-14

książka jak najbardziej godna uwagi.

wpadła w moje ręce ze względu na temat prezentacji maturalnej, przeczytałam więc i jestem zaintrygowana. wydawało mi się bowiem, że potrafię czytać ze zrozumieniem, jednak zakończenie książki jest dla mnie swego rodzaju zagadką.

Utwór wciąga i zmusza do refleksji, polecam miłośnikom ambitnej literatury.

Nylia | 2013-02-23
Przeczytana: 2010 rok

Sięgnęłam po tę książkę, kiedy byłam w, cóż... specyficznym nastroju. Okazało się to być strzałem w dziesiątkę - powieść pozwala zapomnieć o sobie i całym otaczającym nas świecie. Już od początku przeżywamy niezwykłe przygody razem z głównym bohaterem.

Zdecydowanie polecam, jako odskocznię od rzeczywistości.

Iguanne | 2013-01-22
Przeczytana: luty 2012

Całkowicie fascynująca, pozostawia po sobie wielki szok, niedosyt i zmusza do przemyśleń. Chyba żadna książka mną tak nie wstrząsnęła jak ta. Niepozorna, a taka świetna! ;)

khundzix | 2010-08-26
Przeczytana: 2009 rok

Książka dość zagmatwana, ale właśnie to w niej jest fascynujące.

thatrunaway | 2010-10-01

Dziwna i zarazem taka wciągająca. Podobała mi się.