życie, droga, wyzwania
Larysa

Przewrotna, pełna popkulturowych odniesień powieść o młodości, zdradzie i zbrodni popełnionej z miłości. Bohater tej historii – Czarny Piotruś – stara się przebrnąć przez jedną, ale za to intensywną, noc. Jest to wręcz symboliczna noc zejścia do piekieł emocjonalnych powikłań oraz pesymistycznych obserwacji. Jak przystało na bohatera gry komputerowej, Piotruś musi w swej podróży przez nocne...

Bohater tej historii – Czarny Piotruś – stara się przebrnąć przez jedną, ale za to intensywną, noc. Jest to wręcz symboliczna noc zejścia do piekieł emocjonalnych powikłań oraz pesymistycznych obserwacji. Jak przystało na bohatera gry komputerowej, Piotruś musi w swej podróży przez nocne miasto stawić czoło wielu przeciwnikom, aby wydostać z Hadesu nie tylko siebie, ale i ukochaną, Lenę. W tej historii nie obejdzie się więc bez aktów przemocy, wandalizmu i przygód erotycznych. Czy Czarny Piotruś jest gotów na prawdę o sobie, jaką pozna, dotarłszy do punktu przeznaczenia – do tytułowego Motelu Piekiełko?

Paweł Ziętek bardzo umiejętnie buduje opowieść na pograniczu estetyk zaczerpniętych z popkultury: z gier komputerowych, książek Charlesa Bukowskiego, filmów Davida Lyncha oraz z poezji Marcina Świetlickiego.

"Motel Piekiełko czeka na Ciebie! Nie daj się nabrać buddystom i scjentologom! Oferta dostosowana do osobistych potrzeb! Medytacja – nurkowanie! Kolacje – zabawy – refleksje! Panienki – spa – makijaże!"

[Prószyński i S-ka, 2008]

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

malcinek | 2013-02-07

Ciężko się wypowiedzieć na temat tej książki, ponieważ jak dla mnie temat nie zrozumiały.

Monachijka | 2013-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Swietna ksiazka. Przeczytana w jeden wieczor-swietnie spedzony wieczor.

cherry | 2015-12-06
Moni | 2013-12-31