Berber

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7506-240-3
Larysa

- To od kiedy pan może zacząć? - Od poniedziałku? - rzuciłem nieśmiało. - Świetnie - dudnił prezes. - W poniedziałek jest 21 i zaczynamy 21. Ależ to się w tym roku niesamowicie składa. Zastanawiałem się, czy prezes nie jest jednym z tych, którzy "rządzą, jak umią". Zastanawiałem się, czy prezes w ogóle ma pojęcie, czym zajmuje się PR menedżer, czy raczej zatrudnił mnie dlatego, że usłyszał o...

- To od kiedy pan może zacząć?
- Od poniedziałku? - rzuciłem nieśmiało.
Zastanawiałem się, czy prezes nie jest jednym z tych, którzy "rządzą, jak umią". Zastanawiałem się, czy prezes w ogóle ma pojęcie, czym zajmuje się PR menedżer, czy raczej zatrudnił mnie dlatego, że usłyszał o modnym zawodzie i zapragnął mieć w swojej firmie kogoś, kto się nim para (w każdym razie się stara).

W życiu trzeba odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Jedno z nich brzmi: "Co jest najważniejsze?". Odpowiedzi można szukać całymi latami sumiennie i rzetelnie balangując. Zwłaszcza, jeśli ktoś ma szczególnie aktywny gen rozrywki.

Nimmo | 2014-03-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 marca 2014

3 razy P!
Pusta jak mydlana bańka,
Przewidywalna jak gra naszej piłkarskiej reprezentacji,
Płytka jak brodzik czterolatka.

Pieprzenie, chlanie i trzepanie kasy w Warszafce początku XXI wieków.

Czyta się szybko, czyta się łatwo tyle że 15 minut po skończeniu w głowie nie zostaje nic z treści (no może poza pewnym zamkiem błyskawicznym przez "całe" spodnie ;) ).

Parafrazując "pewnego wesołego człowieka": "Ta książka ma tylko jeden minus, a mianowicie brak plusów". Można przeczytać (na własną odpowiedzialność), tylko po co.

Patrycja | 2014-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Po przeczytaniu opinii o tej książce postanowiłam podejść do niej z dystansem i też się pośmiać.
Dla mnie ta książka była opisem wyobrażenia autora na temat tego ile pieniędzy, ile kobiet mieć, i jak powinien żyć prawdziwy supersamiec. Fabułę może i niektórym osobom udało się znieść (przedmiotowe traktowanie kobiet, wyuzdany sex(to akurat dla mnie bomba)) jednak autor próbował to połączyć także z inteligencją i wulgarnością. Wszelkie opisy różnych sytuacji były podsycane seksualnością połączoną z uprzedmiotowieniem ludzi. Jednak by wywrzeć na ludziach wrażenie że to miało głębszy sens intelektualny i udowodnić, że bohater jest inteligenty i błyskotliwy, autor postanowił wtrącać mi.specjalistyczne słownictwo handlowe, literackie.

PO PROSTU NIE MOGŁAM SIĘ DOCZEKAĆ AŻ SKOŃCZĘ JĄ CZYTAĆ.
I wreszcie będę mogła ją "obsmarować".

Joanna | 2016-09-19

Bardzo mało jest książek po przeczytaniu których pozostaje mi niesmak i poczucie straconego czasu - pod tym względem "Berber" stanął na wysokości zadania. Książkę kupiłam na wyprzedaży, skuszona opisem porównującym ją do Dziennika Bridget Jones - ot lekka letura na wakacje. Gdyby nie fakt, że rzeczywiście książkę czytałam na wyjeździe wakacyjnym i z braku alternatywy postanowiłam doczytać do końca, pewnie rzuciłabym ją w kąt po pierwszych paru stronach. Wg mnie książka jest nudna, płytka, nie zawiera praktycznie żadnej fabuły a wulgarne opisy kobiet, seksu itp. zamiast śmiesznych są dość żenujące. Szkoda papieru i pieniędzy, na szczęście mnie kosztowało to jedyne 2 zł, widać tak znacząca przecena nie wzięła się znikąd ;) Nie polecam, nawet dla zabicia nudy.

DeathlyHallows | 2012-02-08
Przeczytana: 04 lutego 2012

Dość zabawna, przesiąknięta seksem opowieść o stereotypowym "rodzaju" mężczyzny. Mi się podobała, choć potraktowałam ją z przymrużeniem oka. ;)

otka | 2013-02-07
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 lutego 2013

Wciągająca opowieść, w pewien sposób mówiąca o miłości widzianej oczami faceta.

Intelektualna Przygoda | 2012-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2012

Świat widziany oczami samca. Świat szowinistyczny, pełen przypadkowego seksu. Ale jednocześnie świat przesiąknięty humorem i sporą dozą dystansu do samego siebie.

Nie wiem jednak, czy warto poznać ten świat. Można, owszem. Ale nie pewno da się żyć bez znajomości tej dość przeciętnej opowieści.

Aga | 2012-09-07
Przeczytana: 07 września 2012

Książka niezbyt ambitna i zboczona ale ciekawa i wciągająca, szybko i łatwo się czyta.

NiebieskaPaprotka | 2014-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Podobała mi się. Naprawdę fajna pozycja na jesienne wieczory. ;)

nasionko | 2015-12-03
Marta Jackowska | 2015-12-02