Kot, który się publiczności nie kłaniał

Tłumaczenie: Bartosz Kuźniarz
Cykl: Kot, który... (tom 25) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Brought Down the House
kryminał, kot, dziennikarz
piotrex

Thelma Thackeray, dawna mieszkanka Pickax, wraca w rodzinne strony po sześćdziesięciu latach pracy w Hollywood. Jej nieoczekiwany powrót elektryzuje senną ludność miasteczka. Jeden z prominentnych obywateli Pickax, James Mackintosh Qwilleran, właściciel dwóch syjamskich kotów, detektyw amator, wąsacz i felietonista, już podczas przyjęcia powitalnego zaczyna nabierać nieokreślonych podejrzeń. Th elma posiada wspaniałą kolekcję biżuterii i artystycznych kapeluszy. A może kogoś z miejscowych drażni obecność ekscentrycznej krajanki? I co się dzieje w gmachu opery?
Jedno jest pewne. Sumiaste wąsy Qwillerana raz po raz stają dęba, a jego genialny kocur Koko węszy, spluwa i wydaje z siebie mrożące krew w żyłach odgłosy.

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

asikxx | 2016-06-29
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Tęskniłam za Pickax, miastem czterysta mil na północ od czegokolwiek. Za panem Q, jego przyjaciółmi i znajomymi, a przede wszystkim za genialnym Koko i słodką Yum Yum.

Jak zwykle Koko wyczuwa złoczyńców na odległość, a czyjąś śmierć oznajmia głośnym miauczeniem. Życie w Pickax przynosi nowe wydarzenia, nowych ludzi, remonty starych budynków, odkrycia starych cmentarzy i mnóstwo historii nie z tej ziemi do kolekcji pana Q.

Historia w tej książce jest mocno postawiona na głowie. Trup, którego się człowiek od początku spodziewa w końcu pada. Ale naprawdę na samym końcu. Co wcale nie odbiera całej opowieści pazura. Kociego!

Biorę się za kolejnego kota i już żałuję, że mi ich niewiele zostało do końca serii.

Kejt | 2011-07-07
Przeczytana: 01 lipca 2011