Pradawna klątwa

Wydawnictwo: Novus Orbis
83-85560-92-0
Pradawna, klątwa
dona

W starym dworze w Niedźwiedzim Jarze zamieszkuje rodzina nowych właścicieli. Elżbieta i Jacek Borkowscy mają nareszcie własny dom. Wydaje się, że przed nimi spokojne życie. Elżbietę, co prawda denerwuje nieoczekiwany przyjazd wścibskiej teściowej, ale przecież Alicja nie będzie „wizytowała” jej bez końca. Kiedy pracujący w ogrodzie robotnicy odkopują tajemniczy głaz, nagle okazuje się, jak cienka jest granica dzieląca świat realny od mrocznego świata duchów. Elżbiecie trudno uwierzyć, że to, co jawi się jej w snach i co coraz częściej widzi wokół siebie, dzieje się naprawdę. – Czy ja oszalałam? – pyta. Na huśtawce w ogrodzie płoną rozbawione dzieci, przez okno spogląda jakaś obca twarz, na monitorze komputera pojawiają się groźby i ostrzeżenia… Jakie niebezpieczeństwo grozi mieszkańcom Niedźwiedziego Jaru? Kto kradnie z wykopalisk archeologicznych najcenniejsze eksponaty? Kto rzucił klątwę na to miejsce.

Justyna | 2015-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2015

Rodzina, miłość, tajemnica, historia, wizje, strach. Wszystko to znajdziecie czytając Pradawną Klątwę. Książka napisana prostym stylem, fajnie czyta się i czeka na wyjaśnienie zagadek. Kto wygra dobro czy zło? Czy miłość pokona wszystko?? Tego nie zdradzę.

dzieckowojny | 2013-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Dom z przeszłością, duchami, zjawami i niewyjaśnionymi historiami, dodatkowo powiązania z klątwami - idealne opowieści na wieczorne spotkania przy ognisku. Jednak ktoś chciałby naprawdę mieszkać w nawiedzonym dworku? Być nawiedzanym podczas snu i na jawie?

To właśnie spotyka Elżbietę, główną bohaterkę książki po przeprowadzce do nowego domku. Rozpoczyna się od koszmarów pani domu, później robotnicy wykopują jakiś dziwny głaz w ogrodzie. Mąż Eli, Jacek postanawia ściągnąć archeologów, aby zbadali sprawę. Jakby zamieszania było mało, to na dokładkę przyjeżdża teściowa, która mimo upływu 10 lat, nadal nie znosi synowej i okazuje to przy każdej okazji. W takiej sytuacji nie trudno o nerwicę, kiepski sen i koszmary. Ach i jeszcze dwójka małych i ciekawskich dzieci :) Mimo porady lekarskiej i to nie jednej, stan Eli się pogarsza, a sny i wizje są coraz bardziej realistyczne. Z kolejnymi stronami widać, iż dworek ma coraz większy wpływ na jego mieszkańców, kolejne osoby zaczynają...

Aneczka | 2012-04-10
Przeczytana: 08 kwietnia 2012

Dawno nie czytałam tak irytującej, źle napisanej książki. Miała trzymać w napięciu, zamiast tego nudziła. Zamysł historii mógłby być ciekawy, wykonanie zupełnie nietrafione. Ta książka jest po prostu słaba.

Marta | 2012-10-02
Przeczytana: 02 października 2012

Chcę więcej takich książek! Po polsku!

Anastazja | 2013-11-12

Niestety troszkę się wlecze :)

Wiktoria Dasiewicz | 2012-10-07
Przeczytana: 04 września 2012