historyczna

Książka stanowi pierwsze w Polsce popularne opracowanie dotyczące tego tematu. Autor opisuje dzieje i znaczenie zakonu joannitów w okresie średniowiecznej Polski. Poznajemy losy placówek zakonnych w Małopolsce, Wielkopolsce, na śląsku, Pomorzu i Ziemi lubuskiej oraz główne dziedziny działalności zakonu: wparcie militarne, szpitalnictwo, duszpasterstwo i szkolnictwo. Całość została uzupełniona bogatym materiałem ilustracyjnym.

Anna | 2013-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Za "Joannitów" nie ma się co zabierać bez gruntownej wiedzy z zakresu polskiego średniowiecza. W innym wypadku całokształt będzie wyglądał jak nudne szczegółowe opracowanie przeplecione fajnymi obrazkami.

deSelby | 2017-05-20
Pan_Racuch | 2017-02-03