83-7469-030-5
muzyka, rock, radio, Trójka, wywiad, wywiady, muzycy
Piotrek

Książka "Przy Mikrofonie" ukazała się w 1999 roku nakładem wydawnictwa Universitas. Jej dodruk został wyczerpany w 2001. Być może dorosło do takiej muzyki następne pokolenie, otrzymywałem bowiem częste pytania o wznowienie. Zwielokrotniły się one po ukazaniu się przed rokiem zbioru "42 rozmowy". Obecne wydanie, w części tekstowej jest identyczne z pierwowzorem. Zachowana została treść i kolejność wszystkich rozmów. Również płyta zawierająca 86 najciekawszych fragmentów wypowiedzi artystów jest taka sama. Natomiast zaktualizowane i uzupełnione zostały biogramy. Dopisane są wszystkie ważne płyty artystów i daty ich polskich koncertów. Zamieszczono również ponad 100 ilustracji.

Mam nadzieję, że te rozmowy, mimo że upłynęło kilka lat, nadal będą przybliżać osobowość wykonawców i ułatwią dociekliwym odbiorcom pełniejsze zrozumienie ich muzyki.
Cieszę się, że są artyści, którzy chcą dzielić z nami swoje przemyślenia, swoją twórczość, swoje życie.

Piotr Kaczkowski

Piotrek | 2010-07-17
Przeczytana: styczeń 2010

Kawał historii. Ciekawe wspomnienia, opowieści z życia radiowca; Kaczkowskiemu wielokrotnie udawało się spotykać z muzykami na pięć, dziesięć minut. To niewiele czasu - ale nie przeszkodziło to dziennikarzowi w stworzeniu dobrego nagrania. Najważniejsza dla gospodarza "Minimaksu" Tori Amos i nie tylko - w tej książce znajdziecie wiele rozmów na wiele tematów.

Łukasz Śmigiel | 2011-06-05

Rewelacyjne wywiady, niesamowite historie - wielki wór ludzkich doświadczeń i przemyśleń. Warto!

ar2r | 2013-04-04

Ulubione to za mało!