Data ważności

Tłumaczenie: Marcin Wawrzyńczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fantastyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Expiration date
Data, ważności
dona

Pete Sullivan nie zdaje sobie sprawy, że żyje na kredyt - aż do chwili, kiedy dzwoni do niego siostra bliźniaczka z informacją, że zamierza popełnić samobójstwo. Wkrótce potem Pete spotyka ducha Thomasa Edisona i uświadamia sobie, że sprawy przybrały naprawdę zły obrót... Duchy, które występują w tej niezwykłej powieści, są niekiedy bardziej rzeczywiste od ludzi, ludzie zaś nie mają żadnej pewności, czy nie są duchami.

Meowth | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Naprawdę miałam dobre chęci. Bardzo lubię i fantastykę, i opowieści o duchach (to też fantastyka, ale niech mi wybaczą puryści), jednak ta książka po prostu jest nie do strawienia. Nuda, ogólnie fabularny bełkot, grupa bohaterów, których losy na razie jakoś się nie łączą i nie mam już sił ani cierpliwości czekać, kiedy się to zmieni, oraz parę może i oryginalnych pomysłów, w zamyśle autora pewnie nawet zabawnych, ale dla mnie jakoś niesmacznych - a wszystko stłamszone masą opisów. Nawet jeśli dzieje się w książce coś ciekawego, tonie to w takiej ich powodzi, że łatwo przeoczyć. Autor co chwila raczy nas a to widokiem rozmaitych budynków (po co?), a to opisami dziwnych doznań i przeżyć - ale te są zbyt zamotane i niezrozumiałe, by mogły przyspieszyć tętno, gdy głowa sennie opada mi nad tym "dziełem".

Nie powinnam w ogóle oceniać, bo udało mi się przedrzeć ledwie przez 93 strony z 480, ale uważam, że jestem usprawiedliwiona - blisko 1/4 chyba wystarczy, by móc powiedzieć, że to...

Donana | 2013-08-15
Przeczytana: sierpień 2013

Bardzo dziwna książka. W ogóle trudno się połapać o co chodzi. Wypożyczyłam ją na wczasach i po prostu ją odstawiłam po 150 stronach... A zapowiadała się bardzo ciekawie. Na początku każdego rozdziału cytaty z Alicji w Krainie Czarów. Zawiodła mnie ta książka.

nefrytowykot | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Bardzo wolno się rozkręca, a początek jest zupełnie niezachęcający: nie wiadomo, kto, co i z czym, świat powieściowy wydaje się całkiem chaotyczny. Później zaczyna się robić całkiem przyjemnie, ale nic więcej - "Data ważności" to typowe miejskie fantasy z duchami. Oceniłabym wyżej, gdyby jeszcze dało się te cechy wywnioskować wcześniej niż mniej więcej w połowie...

bazylia | 2013-02-09
Przeczytana: 2012 rok

Ciekawe pomysły, jednak sposób ich przedstawienia nie powala. Mamy tu łowców duchów (nie, to nie pomyłka, nie chodziło mi o pogromców) i uciekającego przed nimi wielkiego ducha Thomasa Edisona, mamy cenne "magiczne" artefakty pozostawione przez samego Houdini'ego oraz klasyczne zmagania "dobrych" i "złych".

1Franek1 | 2016-10-10
Przeczytana: 10 października 2016