Außerhalb der Zeit zu treffen. Die Anthologie der fantastischen österreichischen Novelle
Spotkanie, poza, czasem, Antologia
dona

Zawiera utwory autorów: Ilse Aichinger, Gerhard Amanhauser, Hans Carl Artmann, Ingeborg Bachmann, Heimito von Doderer, Herbert Eisenreich, Hans Flesch-Brunningen, Erich Fried, Peter Handke, Marlen Haushofer, Fritz von Herzmanovsky-Orlando, Hugo von Hofmannstahl, Franz Kafka, Helene Lahr, Alexander Lernet-Holenia, Jakov Lind, Peter Marginter, Gustav Meyrink, Leo Perutz, Herbert Rosendorfer,...

Zawiera utwory autorów:
Ilse Aichinger, Gerhard Amanhauser, Hans Carl Artmann, Ingeborg Bachmann, Heimito von Doderer, Herbert Eisenreich, Hans Flesch-Brunningen, Erich Fried, Peter Handke, Marlen Haushofer, Fritz von Herzmanovsky-Orlando, Hugo von Hofmannstahl, Franz Kafka, Helene Lahr, Alexander Lernet-Holenia, Jakov Lind, Peter Marginter, Gustav Meyrink, Leo Perutz, Herbert Rosendorfer, George Saiko, Oskar Jan Tauschinski, Ilse Tielsch, Walter Toman, Peter von Tramin, Alois Vogel, Franz Werfel, Peter Daniel Wolfkind, Stefan Zweig. - [Tłumacze:] Henryk P. Anders, Włodzimierz Bialik, Jacek Gruszkiewicz, Teresa Jętkiewicz, Czesław Karolak, Stefan H. Kaszyński, Maria Krysztofiak, Juliusz Kydryński, Małgorzata Łukasiewicz, Gabriela Mycielska, Katarzyna Orłoń, Marek Przybecki, Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska, Zofia Rittnerowa, Maria Skalska, Ryszard Turczyn, Eugeniusz Wachowiak, Edda Werfel, Ida Wieniewska. - Noty biograficzne autorów opracował Stefan H. Kaszyński

źródło okładki: własne

cerata | 2015-08-30