Niewydolność nerek. Objawy, rozpoznanie, przebieg, metody leczenia, choroby współistniejące, zalecenia dietetyczne

Tłumaczenie: Sylwia Oborska
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Kidney failure explained
978-83-7404-998-6
zdrowie, medycyna
Anna

"Od pierwszych objawów do rekonwalescencji po przeszczepie nerki - kompendium wiedzy dla wszystkich pacjentów i ich bliskich! Książka omawia przyczyny, symptomy oraz szczegóły diagnozowania choroby. Opowiada o badaniach laboratoryjnych, jakie towarzyszą leczeniu, oraz o tym, jak wygląda życie człowieka, który musi regularnie poddawać się dializom. Wyjaśnia przygotowanie do przeszczepu i przebieg samej operacji. Podpowiada, jak radzić sobie z chorobami towarzyszącymi - nadciśnieniem lub niedociśnieniem tętniczym, niedokrwistością i tak zwaną nerkową chorobą kości. Omawia problemy seksualne chorych z niewydolnością nerek i prezentuje zalecenia dietetyczne dla tych, którzy podczas terapii nadmiernie przytyją lub schudną. Czytelnik dowie się, jaką rolę pełnią w leczeniu nerek makroelementy i witaminy. Jest to najlepsza książka dotycząca niewydolności nerek. Polecamy ją wszystkim osobom ze świeżo rozpoznaną poważną chorobą nerek, które czują się zagubione wśród wielu nowych informacji i niepewne decyzji, które muszą podjąć. Wksiążce zawarto wiele praktycznych wskazówek dla pacjentów oraz wyjaśniono w przystępny sposób skomplikowane zagadnienia. Niewydolność nerek - przyczyny, objawy, diagnoza Badania laboratoryjne Dializy otrzewnowe, hemodializy Przeszczep nerki Choroby współistniejące: nadciśnienie, niedociśnienie tętnicze, niedokrwistość, nerkowa choroba kości Problemy seksualne chorych z niewydolnością nerek Zalecenia dietetyczne - nadmierny wzrost wagi, utrata wagi, makroelementy, witaminy."

magdalena | 2015-05-14
Anna | 2010-07-16