Po mlecznej drodze

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Biblioteka Polska
dylogia, artysta, młoda polska
Kasia

"Po mlecznej drodze" to druga pozycja, obok "Pereł i wieprzy", z dylogii Kornela Makuszyńskiego. Powieść artystowska, mająca przybliżyć czytelnikowi ekscentryczną sylwetkę młodopolskiego artysty.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kasia | 2010-07-16

"Po mlecznej drodze" to druga pozycja, obok "Pereł i wieprzy", z dylogii Kornela Makuszyńskiego. Powieść artystowska, mająca przybliżyć czytelnikowi ekscentryczną sylwetkę młodopolskiego artysty, jasno określić jego miejsce w świecie. O ile "Perły i wieprze" wywiązują się z tego, to kontynuująca wątek "Po mlecznej drodze" już niekoniecznie.

W "Po mlecznej drodze" poznajemy dalsze losy malarza Eustachego Szczygła i jego przyjaciela literata, niewymienionego z imienia i nazwiska, będącego prawdopodobnie porte-parole samego autora. Czytamy o prześmiesznych perypetiach dwóch nie śmierdzących groszem artystów, którzy przyjmują ten stan rzeczy z pokorą, nie tracąc z powodu biedy optymizmu życiowego, dzięki czemu czytelnik ma zapewnioną porządną porcję humoru, ironii, autoironii.

By ukazać różnicę w przedstawionym w dylogii obrazie młodopolskiego artysty, zmuszona jestem przytoczyć pewne fakty fabularne, dlatego osobom, które książki jeszcze nie czytały, nie polecam kontynuowania...

Adriana | 2016-09-02
Przeczytana: 05 września 2016