Szlak Orła

Eagle in the sky
83-7245-355-1
tragedia, samolot, cierpienie
Moqueta

Osadzając akcję powieści w historycznych realiach niespokojnych czasów i w scenerii dzikiej przyrody, autor przedstawia powikłane, burzliwe losy ludzi. Urzekająca proza w mistrzowski sposób odmalowuje gwałtowną walkę namiętności, ciemne i jasne strony ludzkiej duszy, miłość i pożądanie. Główny bohater, David Morgan, jest spadkobiercą wielkiej południowoafrykańskiej fortuny i znakomitym pilotem myśliwskim. Podróżując po Europie, spotyka miłość swego życia. Razem z piękną Deborą jedzie do Izraela i wstępuje do sił powietrznych. Jest szczęśliwy. Ale są w Palestynie. I wkrótce dochodzi do tragedii...

Victoryette | 2013-08-30

Połączenie tematyki wojskowej z miłosną na początku wydawało mi się mało atrakcyjne i długo zwlekałam z rozpoczęciem czytania tej pozycji. Pomyliłam się. Książka "wciąga" absolutnie już od pierwszej strony i czytelnik nawet nie zdąży się obejrzeć, kiedy dobrnie do jej końca. Znakomita, napisana lekką ręką, super się czyta. Polecam.

byrcyn11 | 2015-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2015

Jak zwykle u Smitha było wszystko; niesamowite przygody, wielka miłość, dzika przyroda, i dobre zakończenie. Ale nie jest to schematyczna tandeta, tylko książka która wzrusza, wciąga i pobudza wyobraźnie. Wolę książki, które dzieją się w XIX wieku i cała akcja jest w dzikiej Afryce, ale każdą książkę Wilbura warto przeczytać !

beben1910 | 2012-11-23
Przeczytana: 2009 rok

Świetna książka, dobrze się ją czyta. Polecam

Zuela | 2013-08-11

Najgorsza książka Wilbura Smitha jaka wpadła mi w ręce.Nie przebrnęłam.

butterfly | 2010-10-30

Świetna książka, aż mi się łza zakręciła w oku.

karola | 2010-09-04
Przeczytana: 2006 rok

Bardzo dobra książka. Opowieść między innymi o prawdziwej miłości, nie tanie romansidło.

Bujalio | 2014-05-04

Bardzo dobra zresztą jak zwykle w przypadku książek Wilbura Smitha.

Blis | 2013-01-23

Tych książek się nie czyta, tylko się je pochłania!!!!!!!

Wojtek Zarzyka | 2013-04-26

1 miejsce w moim osobistym rankingu. Wspaniale napisana książka, która wciąga od samego początku.

klaudia | 2013-05-04

nawet łezka się w oku zakręciła...