Nóż w palcu. Skaleczenie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Na sygnale". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hokus-Pokus
978-83-60402-28-3
Evelline

Druga część edukacyjnej serii "Na sygnale" będzie równie dobra co "Przeziębienie", a nawet jeszcze lepsza! Poleje się krew, wszak skaleczenie u dzieci to częsty problem. Ale od czego jest dr Orzeszko! W nowej części "Nóż w palcu. Skaleczenie" Julka Nosek zatnie się w palec, bo w pośpiechu będzie robić sobie kanapkę do szkoły. Trzeba zatamować krew i czym prędzej jechać do dr. Orzeszki. W tym samym czasie jesteśmy świadkami akcji, która rozgrywa się w środku palca. Pojawiają się dzielne płytki krwi (w kaskach i z narzędziami godnymi zawodowych budowniczych), które próbują zatamować krwawą powódź, na straży czuwają znani dobrze z pierwszej części Limfocyt i jego pluton, na dogodny moment wtargnięcia do rany czyhają fioletowe paciorkowce... Cała akcja kończy się fachowym szyciem rany przez dr. Orzeszkę. Autor dr Wojciech Feleszko znów wykorzystał swój talent pisarski i wiedzę medyczną, i stworzył barwną opowieść dla małych pacjentów. Właściwie nie tylko dla małych, bo znam wielu dorosłych fanów pierwszej części "Lądowanie rinowirusów. Przeziębienie". "Skaleczenie" z wyobraźnią i wirtuozerią zilustrował nasz ulubiony Ignacy Czwartos: w ruch poszedł rapidograf i kolory. Powstały świetne ilustracje, trochę makabreski w wersji light (skoro leje się krew), zabawne wizerunki paciorkowców i limfocytów, dużo fajnych detali. Lubimy to!

źródło opisu: Wydawnictwo Hokus-Pokus, 2010

źródło okładki: http://www.hokus-pokus.pl/ksiazka/61/index.html