The Definitive Visual Guide: Human
Tobiasz

Bogato ilustrowana publikacja encyklopedyczna poświęcona człowiekowi zarówno jako jednostce, jak i istocie społecznej. Zawiera szerokie spektrum tematów: od pochodzenia człowieka, poprzez budowę oraz funkcjonowanie ludzkiego ciała, fenomen ludzkiego umysłu, przebieg życia od narodzin do śmierci w sensie biologicznym i społecznym, po omówienie wszystkich aspektów przebogatych i różnorodnych kultur powstałych w różnych okresach i w różnych częściach świata (w tym bogactwa wierzeń i obrzędów), a kończąc na charakterystyce grup etnicznych i narodów świata, zarówno tych, stosunkowo nielicznych zamieszkujących mało dostępne obszary, jak i tych najliczniejszych ? wielomilionowych. Encyklopedia zawiera ponad 2500 zdjęć, rysunków i map.

mroovk | 2015-02-17
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać