Tajemna historia Lucyfera

Wydawnictwo: Amber
religia
Rene

Lucyfer - Szatan, diabeł, synonim zła. A przecież jego imię oznacza "Niosącego Światło", oświecającego, ducha ludzkiego postępu, walki o wiedzę i duchową wolność. Pierwotnie Lucyfer był personifikacją gwiazdy porannej, planety Wenus; był nią, nie nim - boginią, wcieleniem miłości i światła. Ujawniając prawdziwą historię Lucyfera, Lynn Picknett ujawnia prawdziwe role kobiet związanych z Jahwe,...

Ujawniając prawdziwą historię Lucyfera, Lynn Picknett ujawnia prawdziwe role kobiet związanych z Jahwe, Adamem i Jezusem. Początkowo odgrywały one role niemal równie istotne, jak ich partnerzy, z czasem jednak rozpętana przeciwko nim kampania oszczerstw doprowadziła do tego, że dziś jedną uważa się za nierządnicę, drugą za przyczynę wszelkich nieszczęść rodzaju ludzkiego, trzecią zaś - za samego Szatana.

Dzięki Kodowi Leonarda da Vinci miliony ludzi dowiedziały się o wielowiekowych staraniach Kościoła, by zatrzeć rzeczywiste znaczenie Marii Magdaleny. Dan Brown wywołał burzę, uchylając zaledwie rąbka tajemnicy. Prawdziwy kod Leonarda jest znacznie bardziej szokujący niż sugestia, że Maria Magdalena i Jezus byli małżeństwem i mieli dzieci. Od kościelnego spisku mającego ukryć prawdę o Marii Magdalenie i jej "lucyferiańskich" poprzednikach - kapłankach i kapłanach oddających cześć bogini - przez odwagę wolnomyślicieli takich jak Leonardo da Vinci, ta książka na nowo interpretuje sam sens religii chrześcijańskiej (a także judaizmu) oraz całej zachodniej tradycji. Odsłania rzeczywiste znaczenie jednej z najbardziej oczernionych postaci chrześcijaństwa i usiłuje przywrócić najbliższej współpracownicy Jezusa należne jej miejsce w historii i naszej świadomości.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

skun | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

To książka z przesłaniem, którą warto przeczytać. Otwiera oczy na wiele ważnych spraw, z których wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy. Lucyfer był aniołem niosącym światło, jednak został przez Kościół zrównany z szatanem, czyli rzeczywistym złem. Tymczasem w rzeczywistości lucyferianizm to nic innego jak idea niosąca oświecenie, postęp i intelektualne doznania, to otworzenie szerzej umysłu, dociekanie prawdy i kierowanie się rozumem, a nie narzuconymi ideami.

Dzięki niej dowiedziałem się więcej o Lucyferze i jego historii. Książka nie odstawała od stylu wcześniej wydanych pozycji. Czytało się ją z zaciekawieniem i zainteresowaniem. Nie da się ukryć, że momentami autorka wraca do wcześniejszych książek i powtarza ich treść. Czy to na temat religii chrześcijańskiej, kościoła, Gralla. Wprowadza to pewien niesmak. W konsekwencji jednak dosyć pozytywnie przeze mnie przyjęta.

zwariowany_wariat | 2016-04-20
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Lektura dla otwartych umysłów. Ciekawa, wciągająca. Warto poświęcić na nią czas

Kamil Misztal | 2015-11-04
Przeczytana: 01 stycznia 1950