Jak bawi się nami miłość

Tłumaczenie: Krzysztof Lipiński
Wydawnictwo: Mireki
Separate Ways
albumy
schizma

Mieszkają obok siebie, nic o sobie nie wiedząc. Spotykają się i przypadek rozdziela kochanków... Zupełnie jak w wierszu noblistki "Miłość od pierwszego wejrzenia" los sprawia, że nie mogą na siebie trafić, rozpoczyna się długa droga w poszukiwaniu szczęścia... W naszkicowanych lekkim piórkiem i mimo to pełnych wyrazu rysunkach, Jimmy Liao, popularny tajwański rysownik, którego dziełem jest...

W naszkicowanych lekkim piórkiem i mimo to pełnych wyrazu rysunkach, Jimmy Liao, popularny tajwański rysownik, którego dziełem jest przeróbka wiersza Wisławy Szymborskiej na opowieść, wprowadza nas w historię miłości w wielkim mieście: grę przypadku z losem, w zmienne nastroje smutku, tęsknoty i nadziei.

Inaczej mówiąc, ilustrowana książka dla zakochanych.

Kosa | 2011-11-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jimmy Liao interpretuje wiersz Wisławy Szymborskiej "Miłość od pierwszego wejrzenia" za pomocą ilustracji. To azjatycki minimalizm połączony z lirycznym, silnie oddziałującym na emocje przekazem. Proste, a jednocześnie bardzo wymowne rysunki przypominają nieco styl pocztówek Ilustris, których jestem wielką fanką. Całość urzeka swoją delikatnością i łagodnością. Jest w tym coś naiwnego, ale przez to wzbudza w czytelniku tęsknotę za romantycznymi uniesieniami.
Szczególnej uwadze polecam również powstały na podstawie książki film "Turn left, turn right" w reżyserii Johnniego To i Ka-Fai Waia.

pola987 | 2012-10-07

Pięknie ilustrowana opowieść na podstawie wiersza Szymborskiej.
Każda ilustracja to małe dzieło sztuki, na które można patrzeć godzinami.
Dwoje młodych ludzi mieszka ściana w ścianę. Jednak nigdy się nie spotykają. On wychodząc z domu "zawsze idzie w prawo", a ona "w lewo". Któregoś dnia jednak ich ścieżki się przecinają.. jest to najszczęśliwszy dzień w ich życiu! Zakochani wymieniają się numerami telefonów.. niestety przeciwności losu powodują, że nie mogą odnaleźć się ponownie w wielkim mieście.. Czy będzie happy end? Warto przeczytać. Niesamowite wrażenia duchowe i estetyczne :)

Justyna | 2015-02-21
Na półkach: 2015, Przeczytane, Pożyczone