Męski zmysł

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
publicystyka polska
Rene

Profesor Jerzy Bralczyk lubi suchary, ale nie jada chrupek, Zbigniew Zapasiewicz kocha jolkę, Marek Niedźwiedzki był kiedyś Hindusem, a Piotr Najsztub rzadko się zachwyca. Męski zmysł to zbiór rozmów, które Jarosław Mikołajewski pierwotnie publikował w "Wysokich Obcasach" - sobotnim magazynie "Gazety Wyborczej". Ich cechą jest swobodny ton, dowcip i tytułowy męski zmysł, który w rozmaitych...

Męski zmysł to zbiór rozmów, które Jarosław Mikołajewski pierwotnie publikował w "Wysokich Obcasach" - sobotnim magazynie "Gazety Wyborczej". Ich cechą jest swobodny ton, dowcip i tytułowy męski zmysł, który w rozmaitych formach łączy dziennikarza i jego bohaterów.
W znakomitym gronie rozmówców, oprócz wymienionych, są też m.in. Janusz Zaorski, Stanisław Mikulski, Jarosław Abramow-Newerly, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Ryszard Kapuściński, Donald Tusk i Krzysztof Kowalewski.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2005

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/