Okładka książki Dzieci z ulicy Awanturników

Dzieci z ulicy Awanturników

Autor:
Cykl: Lotta z ulicy Awanturników (tom 1)
tłumaczenie
Anna Węgleńska
Barnen pa Brakmakargatan
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
dzieci, Lotta, ulica Awanturników
typ
papier
Olena
7,1 (243 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Druga część przygód Lotty i jej rodzeństwa. Kapryśna, uparta i pełna fantazji dziewczynka przeżywa wiele smutków i radości związanych z Niśkiem - ukochaną zabawką. Próbuje też decydować sama o sobie i wymóc na otoczeniu spełnienie swych życzeń.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Czteroletnia Lotta mieszka w żółtym domku przy Ulicy Garncarzy wraz z rodzicami, bratem Jonasem, siostrą Mią i pluszowym prosiaczkiem Niśkiem. Jej szalone pomysły sprawiają, że Ulica Garncarzy zmienia nazwę na Ulicę Awanturników i staje się najhałaśliwszą :-) uliczką w miasteczku.
Jeśli lubisz książki Astrid Lindgren, musisz koniecznie poznać zabawne perypetie dzieci z Ulicy Awanturników. Zaręczam, że nie pożałujesz!Moja córka była zachwycona.

Evik | 2013-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

„Tatuś mówi, że w naszym domu było całkiem spokojnie, zanim pojawiły się dzieci. Dopiero potem zrobił się taki harmider”.

„Dzieci z ulicy Awanturników” to krótka książka Astrid Lindgren zawierająca kilka opowiadań o Jonasie, Mia Marii i małej, czteroletniej Lotcie.

Biedna Lotta. Jest najmłodsza i z tego powodu starsze rodzeństwo uważa ją za głuptaska. Lotta chce urosnąć, z tego powodu ubabrała się raz w gnojówce. Jestem sobie w stanie wyobrazić, co czuli jej rodzice, ponieważ mój pies kiedyś uczynił to samo ;)
Rodzice mają trochę problemów z rozbrykaną gromadką. W czasie podróży pociągiem nieskrępowana Lotta pyta „dlaczego ten pan ma brodawkę”, a jej rodzeństwo w czasie postoju wysiadło z pociągu i tuż przed odjazdem wsiadło do ostatniego wagonu.

Lotta przykleiła plasterek wędliny do szyby, a następnie, gdy mama zaczęła szukać Jonasa i Mia Marii weszła do innego przedziału i zaczęła rozmawiać z innymi pasażerami.

W książce można przeczytać o innych przygodach dzieci z ulicy G...

Veronki | 2012-07-24

Gorąco polecane przez moje dwie córeczki 9 i 5 lat, słuchały z zaciekawieniem, głośno się śmiejąc.Przez tą książkę położyłyśmy się po godzinie 22, co nam się nie zdarza.

FujFaraon | 2013-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2013

Ciekawa książka o psotnych i pełnych życia dzieciach. Zapewnia kilka godzin wspólnego chichotania się.

Manko | 2011-05-23

Jak byłam dzieckiem chyba z 30 razy przeczytałam tą książkę, nie mogłam od niej się oderwać w bibliotece to pani się mnie pytała czy znów to sama ja że tak !! Polecam z ręką na sercu dla dziewczynki w wieku 10- 13 lat (: no i może i starsze też zaciekawi

Aldona | 2012-05-14

Polecam wszystkim zbuntowanym przedszkolakom. A zwłaszcza tym, którzy im czytają:)

Girlinthemirror | 2012-03-21

Ach, no oczywiście, że to czytałam! Jedna z wielu książek mojego dzieciństwa.

Maya | 2014-03-19

Z życia Lotty - i innych dzieci :)

Hojna123 | 2014-05-08

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica