Dzieci z ulicy Awanturników

Autor:
Cykl: Lotta z ulicy Awanturników (tom 1)
tłumaczenie
Anna Węgleńska
Barnen pa Brakmakargatan
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
dzieci, Lotta, ulica Awanturników
typ
papier
Olena
7,09 (271 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Druga część przygód Lotty i jej rodzeństwa. Kapryśna, uparta i pełna fantazji dziewczynka przeżywa wiele smutków i radości związanych z Niśkiem - ukochaną zabawką. Próbuje też decydować sama o sobie i wymóc na otoczeniu spełnienie swych życzeń.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
książek: 20253

Czteroletnia Lotta mieszka w żółtym domku przy Ulicy Garncarzy wraz z rodzicami, bratem Jonasem, siostrą Mią i pluszowym prosiaczkiem Niśkiem. Jej szalone pomysły sprawiają, że Ulica Garncarzy zmienia nazwę na Ulicę Awanturników i staje się najhałaśliwszą :-) uliczką w miasteczku.
Jeśli lubisz książki Astrid Lindgren, musisz koniecznie poznać zabawne perypetie dzieci z Ulicy Awanturników. Zaręczam, że nie pożałujesz!Moja córka była zachwycona.

Evik | 2013-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

„Tatuś mówi, że w naszym domu było całkiem spokojnie, zanim pojawiły się dzieci. Dopiero potem zrobił się taki harmider”.

„Dzieci z ulicy Awanturników” to krótka książka Astrid Lindgren zawierająca kilka opowiadań o Jonasie, Mia Marii i małej, czteroletniej Lotcie.

Biedna Lotta. Jest najmłodsza i z tego powodu starsze rodzeństwo uważa ją za głuptaska. Lotta chce urosnąć, z tego powodu ubabrała się raz w gnojówce. Jestem sobie w stanie wyobrazić, co czuli jej rodzice, ponieważ mój pies kiedyś uczynił to samo ;)
Rodzice mają trochę problemów z rozbrykaną gromadką. W czasie podróży pociągiem nieskrępowana Lotta pyta „dlaczego ten pan ma brodawkę”, a jej rodzeństwo w czasie postoju wysiadło z pociągu i tuż przed odjazdem wsiadło do ostatniego wagonu.

Lotta przykleiła plasterek wędliny do szyby, a następnie, gdy mama zaczęła szukać Jonasa i Mia Marii weszła do innego przedziału i zaczęła rozmawiać z innymi pasażerami.

W książce można przeczytać o innych przygodach dzieci z...

Veronki | 2012-07-24

Gorąco polecane przez moje dwie córeczki 9 i 5 lat, słuchały z zaciekawieniem, głośno się śmiejąc.Przez tą książkę położyłyśmy się po godzinie 22, co nam się nie zdarza.

FujFaraon | 2013-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2013

Ciekawa książka o psotnych i pełnych życia dzieciach. Zapewnia kilka godzin wspólnego chichotania się.

Manko | 2011-05-23

Jak byłam dzieckiem chyba z 30 razy przeczytałam tą książkę, nie mogłam od niej się oderwać w bibliotece to pani się mnie pytała czy znów to sama ja że tak !! Polecam z ręką na sercu dla dziewczynki w wieku 10- 13 lat (: no i może i starsze też zaciekawi

Aldona | 2012-05-14

Polecam wszystkim zbuntowanym przedszkolakom. A zwłaszcza tym, którzy im czytają:)

Paulina | 2015-04-09

Świetna książka z humorem co tu dużo pisać,polecam przeczytać a sam/a się przekonasz ty lub twoje dzieci ;)

Girlinthemirror | 2012-03-21

Ach, no oczywiście, że to czytałam! Jedna z wielu książek mojego dzieciństwa.

Maya | 2014-03-19

Z życia Lotty - i innych dzieci :)

Hojna123 | 2014-05-08

Bardzo sympatyczna książeczka.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Miałem kiedyś sen, w którym koniecznie chciałem po znać prognozę pogody na następny dzień. Zajrzałem do gazet, lecz działu z doniesieniami o pogodzie nie znalazłem na zwykłym miejscu. Włączyłem radio, lecz w wiadomościach nie było słowa o prognozie pogody. Zadzwoniłem do pogodynki akcja snu działa s... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica