Lubimyczytać.pl to:
ponad 664 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Dzieci z ulicy Awanturników

Dzieci z ulicy Awanturników

Autor:
tłumaczenie
Anna Węgleńska
Barnen pa Brakmakargatan
seria/cykl wydawniczy
Lotta z ulicy Awanturników tom 1
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
dzieci, Lotta, ulica Awanturników
typ
papier
Olena
7.07 (226 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Druga część przygód Lotty i jej rodzeństwa. Kapryśna, uparta i pełna fantazji dziewczynka przeżywa wiele smutków i radości związanych z Niśkiem - ukochaną zabawką. Próbuje też decydować sama o sobie i wymóc na otoczeniu spełnienie swych życzeń.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników

Czteroletnia Lotta mieszka w żółtym domku przy Ulicy Garncarzy wraz z rodzicami, bratem Jonasem, siostrą Mią i pluszowym prosiaczkiem Niśkiem. Jej szalone pomysły sprawiają, że Ulica Garncarzy zmienia nazwę na Ulicę Awanturników i staje się najhałaśliwszą :-) uliczką w miasteczku.
Jeśli lubisz książki Astrid Lindgren, musisz koniecznie poznać zabawne perypetie dzieci z Ulicy Awanturników. Zaręczam, że nie pożałujesz!Moja córka była zachwycona.

Evik | 2013-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

„Tatuś mówi, że w naszym domu było całkiem spokojnie, zanim pojawiły się dzieci. Dopiero potem zrobił się taki harmider”.

„Dzieci z ulicy Awanturników” to krótka książka Astrid Lindgren zawierająca kilka opowiadań o Jonasie, Mia Marii i małej, czteroletniej Lotcie.

Biedna Lotta. Jest najmłodsza i z tego powodu starsze rodzeństwo uważa ją za głuptaska. Lotta chce urosnąć, z tego powodu ubabrała się raz w gnojówce. Jestem sobie w stanie wyobrazić, co czuli jej rodzice, ponieważ mój pies kiedyś uczynił to samo ;)
Rodzice mają trochę problemów z rozbrykaną gromadką. W czasie podróży pociągiem nieskrępowana Lotta pyta „dlaczego ten pan ma brodawkę”, a jej rodzeństwo w czasie postoju wysiadło z pociągu i tuż przed odjazdem wsiadło do ostatniego wagonu.

Lotta przykleiła plasterek wędliny do szyby, a następnie, gdy mama zaczęła szukać Jonasa i Mia Marii weszła do innego przedziału i zaczęła rozmawiać z innymi pasażerami.

W książce można przeczytać o innych przygodach dzieci z ulicy G...

Veronki | 2012-07-24

Gorąco polecane przez moje dwie córeczki 9 i 5 lat, słuchały z zaciekawieniem, głośno się śmiejąc.Przez tą książkę położyłyśmy się po godzinie 22, co nam się nie zdarza.

FujFaraon | 2013-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2013

Ciekawa książka o psotnych i pełnych życia dzieciach. Zapewnia kilka godzin wspólnego chichotania się.

Manko | 2011-05-23

Jak byłam dzieckiem chyba z 30 razy przeczytałam tą książkę, nie mogłam od niej się oderwać w bibliotece to pani się mnie pytała czy znów to sama ja że tak !! Polecam z ręką na sercu dla dziewczynki w wieku 10- 13 lat (: no i może i starsze też zaciekawi

Aldona | 2012-05-14

Polecam wszystkim zbuntowanym przedszkolakom. A zwłaszcza tym, którzy im czytają:)

Girlinthemirror | 2012-03-21

Ach, no oczywiście, że to czytałam! Jedna z wielu książek mojego dzieciństwa.

Maya | 2014-03-19

Z życia Lotty - i innych dzieci :)

anna | 2010-10-19

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku