Dzwon śmierci 2: Demony

Tłumaczenie: Mikołaj Stasiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Phantom Press - Horror". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Demons
Dzwon, śmierci, Demony
horror
Philip

10 lat upłynęło w wiosce Turbury odkąd jej mieszkańcy poznali morderczą moc dzwonu śmierci. Dziesięć spokojnych lat, przez ten czas zdążyli się wyciszyć i zapomnieć o tragicznych wydarzeniach z przeszłości, które rozegrały się w wiosce za sprawą tajemniczego dzwonu. Ci jednak, którzy nie potrafili pogodzić się z tragedią - przeprowadzili się w inne miejsce albo odeszli na zawsze. To jednak nie ma już teraz znaczenia, gdyż wioskę oraz całą okolicę wykupiła spółka wodna mająca w planach utworzyć w tym miejscu zbiornik wodny w celach rekreacyjnych. Nie było już nawet ważne to, że pewnej nocy trzech dzieciaków chcąc zrobić dowcip ludziom ze wsi poszła do Caellogy Hall, zrujnowanej posiadłości, odnalazła wieżę i zawiesiła dzwon śmierci z powrotem na jego miejsce. Dai Harlton, Viv Lewis i Al Griffits nie zdawali sobie sprawy z tego co robią, zawieszając dzwon śmierci z powrotem na jego miejsce - lecz niedługo musieli czekać na efekty. Dzwon zabił wtedy pierwszy raz od 10 lat - budząc się z powrotem do życia. Tej samej nocy cała trójka zginęła w przerażający sposób. Mieszkańcy Turbury znów usłyszeli hipnotyczny dźwięk dzwonu, lecz tym razem nie mieli już żadnej szansy ujść z życiem. Mosiężny dzwon chce się zemścić na tych, którzy przed laty przerwali jego krwawą krucjatę śmierci, swoim biciem przyciąga nowe zastępy wiernych - gotowych zabijać, trawionych szaleństwem i rządzą zemsty na wszystkich istotach żywych. Pojawiają się liczne ofiary, a koszmar zdaje się nie mieć końca. Jednak plany zagospodarowania terenu są nieubłagane, terminy gonią i już wkrótce dolina zostaje zalana setkami ton wody. Czy to jednak koniec koszmaru... ?

Fasoletti | 2015-09-10
Przeczytana: 10 września 2015

Mój prostacki umysł nie potrafi pojąć sensu stworzenia przez Smitha tej kontynuacji. Kompletnie nic nie ma tutaj sensu. Fabuła składa się z luźnych scen pokazujących, jak dzwon zabija. Sam dzwon został spersonifikowany, ma wolę i przyciąga do siebie ludzi. Po co? Chyba nawet sam najwyższy tego nie wie, bo beznadziejne zakończenie niczego nie wyjaśnia. Rozdziały można spokojnie czytać w dowolnej kolejności, nie wpłynie to znacząco na pogląd całości.
Książka urywa się nagle, tak jakby autor miał w dupie czytelnika, bo odechciało mu się pisać.

Sto metrów poniżej dna, omijać szerokim łukiem i zatykać nos przechodząc, bo capi gównem na kilometr.

IWG | 2012-08-16

Chyba mój pierwszy czytany horror. Wtedy, jak nastolatka odebrałam go mocno pozytywnie. być moze dziś inaczej bym oceniła, szczególnie z perspektywy późniejszych literackich doświadczeń.

Grisznak | 2014-12-18

O dziwo, wcale nie gorsze od pierwszego. Zgrabnie pociągnięty wątek z pierwszej z niezłym nawet pomysłem, sensownie zbudowana z epizodów opowieść i fajny finał. Powiedzmy tak - Stephen King w swoich najgorszych dniach pewnie napisałby coś takiego.

Pavol | 2016-05-12
TwojaKokaina88 | 2016-04-29