Miłość, psiakrew

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nasza biblioteka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
ania_och

Wiola, uczennica liceum z ambicjami zostania aktorką i Daniel, uczeń technikum, to bohaterowie powieści Ewy Nowackiej, znanej autorki książek dla dzieci i młodzieży. Wiola i Daniel pokochali się miłością pierwszą i gorącą, wbrew radom rodziców i nakazom rozsądku postanowili wziąć ślub. Czy uczucie, które połączyło parę nastolatków było miłością na wieki, czy tylko przelotnym zauroczeniem, krótkotrwałą fascynacją?

Powieść Ewy Nowackiej to książka o różnych obliczach miłości - pierwszej miłości nastolatków i miłości przed wiekami, miłości budującej i niszczącej, szczęśliwej i nieszczęśliwej.

źródło opisu: https://merlin.pl/milosc-psiakrew-ewa-nowacka/1660870/

źródło okładki: https://merlin.pl/milosc-psiakrew-ewa-nowacka/1660870/

Książka " Miłość psiakrew" to historia o Wioli i Danielu o łączącym ich wielkim uczuciu. Wiola jest uczennicą liceum z ambicjami chce zostać aktorką, a Daniel to uczeń technikum,
Miłość to od zawsze był motorem ludzkich poczynań, miłość powinna być wieczna jak się kocha kogoś ponad wszystko.
Uważam, że ta opowieść według mnie jest dobra, nie jest aż tak zła.
Lubię takie młodzieżówki czytać, o życiowych zakrętach i miłości.
Miłość jest cudownym uczuciem, nie da się tego opisać słowami, a uczucia są szczere gdy prawdziwe płyną z głębi serca.

Przeczytana przeze mnie dawano temu książka, którą pamiętam dokładnie do dzisiaj. Napisana z punktu widzenia chłopaka, dlatego taka inna niż reszta młodzieżowych, gdzie zwykle osoby poszkodowane to dziewczyny. Tutaj jest odwrotnie. To ON jest tym pozytywnym bohaterem. Polecam rodzicom:)

Annalynne | 2011-02-20
Przeczytana: 18 lutego 2011

Jak dla mnie - kompletne marnotrawstwo papieru. Pierwsze strony były wręcz katorgą - po co te opisy jakiegoś profesora, który opowiada historie w co drugim "rozdziale"? Nie rozumiem. W ogólne styl pani Nowackiej uważam za strasznie ciężki. Tyle niepotrzebnych dopowiedzi, jakieś fragmenty z literatury czy historii, które niby odnoszą się do fabuły. Dodatkowo nagła zmiana narratora. Doszukałam się dwóch. Jakiegoś profesora gadającego do psa i wszechwiedzącego. Ba! Ja byłam nawet skłonna uwierzyć, że tam można wcisnąć jeszcze Daniela w roli narratora! Książka ma też indeksy dolne z wyjaśnieniami użytych w książce fraz. Nie lubię czegoś czytać, nie znać pojęć, i sprawdzać na dole. Skoro to jest historia dla młodzieży, to owe słowa można było zamienić na prostsze i zrozumialsze. Byłby jeden atut. Czytanie czegoś, co pisze obserwator, jest nudne jak flaki z olejem. To tak jakby autorka nie miała pomysłu na jeden wątek i wtrąca drugi, by "rozruszać" fabułę.
Fabuła... jakaś...

Katherina87 | 2012-11-22

Miłość, od zawsze motor ludzkich poczynań, powinna być wieczna, bo przecież przetrwały przez stulecia opowieści o wielkich uczuciach Romea i Julii, Dantego i Beatrycze, Tristana i Izoldy... Ale czy miłość jest wieczna?

Wiola, uczennica liceum z ambicjami zostania aktorką i Daniel, uczeń technikum, to bohaterowie najnowszej powieści Ewy Nowackiej, znanej autorki książek dla dzieci i młodzieży. Wiola i Daniel pokochali się miłością pierwszą i gorącą, wbrew radom rodziców i nakazom rozsądku postanowili wziąć ślub. Czy uczucie, które połączyło parę nastolatków było miłością na wieki, czy tylko przelotnym zauroczeniem, krótkotrwałą fascynacją?

Biedronka | 2013-03-02
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 02 marca 2013

Wbrew pozorom wartościowa książka, choć, jak widzę, nałapała wiele nieciekawych opinii. Ale ileż można czytać książek kończących się "... i żyli długo i szczęśliwie"? Ileż można przetrawić lukrowych opisów? Ta opowieść nie jest o miłości. Jest o tym, co większość bierze za miłość- o zauroczeniu, które z każdym dniem słabnie, by zgasnąć zupełnie. Taka jest prawda o "miłości" od pierwszego wejrzenia.

A podwójny narrator, jako bohater i jako bezstronny obserwator, jest zaletą książki, podobnie jak wtrącone opowieści o miłości na przestrzeni wieków, w różnych utworach literackich. Jak dla mnie warta polecenia.

Zaczytanatala | 2015-01-18
Przeczytana: 2013 rok

Hmmm...Nie wiem cóż napisać o tej lekturze.
Chyba najgorsza książka jaką w życiu czytałam. Poziomem przyrównałabym do niej "Bransoletkę". Lecz to właśnie "Miłości psiakrew" oddaję palmę pierwszeństwa w wyborze najgorszej powieści mojego życia!

Monyyka | 2010-09-07

Bardzo fajna. Opisuje raczej taką naprawdę życiową sytuację. Nie to co w tych innych romansach, gdzie dziewczyna spotyka księcia, potem się kłócą a na koniec godzą i happy end. Tu jest tak czasem kolorowo, czasem szaro, więc życiowo. Polecam !

Weronika | 2011-04-23

Jak dla mnie dość przytłaczająca. Nigdy w życiu nie chciałbym się znaleźć na miejscu głównego bohatera. No jedyne co było dobre z tego związku to Maruś :) Próbowałam sobie odpowiedzieć na pytanie zadane na końcu książki - Czy Daniel wygrał, czy przegrał ? Ostatecznie chyba wygrał, bo spłodził sobie synka, którego kochał nad życie :)

Monika | 2012-01-21
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 21 stycznia 2012

Nie jestem nią zachwycona, ale nie jest również okropna. Trochę dziwna. Pisana z dwóch perspektyw.
Pomysł mi się podoba. Szkoda mi Daniela.

wiolusia102 | 2012-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ewa Nowacka przedstawiła szczerze współczesną miłość, chociaż nie wszyscy porywają się na tak głęboką wodę i biorą ślub w momencie chodzenia jeszcze do szkoły. Powieść ta pokazuje szczeniacką, ale na swój sposób bardzo wrażliwą i subtelną miłość, która momentami przeradza się w nienawiść, lecz w początkowych etapach jest ona bardzo piękna. Kiedy Wiola dowiaduje się, że jest w ciąży niestety nie wygląda to tak jak w większości filmów. Jak dla mnie po prostu się załamuję.
Jednak Daniel, który na początku jest tylko głupim chłopcem, który nie chce syna. Po dwóch latach rozumie, że syn jest dla niego najważniejszy. Staje się statecznym mężczyzną, który nie tylko nie robi swojej żonie dużych wyrzutów, chociaż dobrze wie, że go zdradziła z Mariuszem. Facetem, który jest bogaty, jest właścicielem pubu i bogatej bryki. Lecz poznaje wartość rodzica. Jego synek, skąd inąd nazwany przez Wiolę Mariusz na cześć swojej nowej miłości, jest dla Daniela wszystkim. Kocha go, stara się nauczyć go...