Droga przez góry

Tłumaczenie: Bożena Krzyżanowska
Wydawnictwo: Świat Książki
A way through the mountains
83-7311-808-X

"Od ostatniego spotkania Davida Mortimera i Anny Russell w czasie studiów w Oksfordzie upłynęło ponad dziesięć lat. Ich romans i wpólne plany przekreśliło nagłe zniknięcie dziewczyny i jej powrót do ojczystych Stanów. Po tym zdarzeniu David nie potrafił sobie ułożyć życia z inną kobietą. Całą energię poświęcił pracy w szkole i młodzieńczym marzeniom o podróży do Chin śladami znanego botanika Ernesta Wilsona. Życie Davida ulega gwałtownej zmianie, kiedy dociera do niego wiadomość o poważnym wypadku, któremu uległa Anna. Jeszcze bardziej wstrząsająca okazuje się nowina, że na miejscu czeka na niego dziesięcioletnia Rachel, córka, o której istnieniu nie miał pojęcia. Mężczyzna opuszcza Anglię i przylatuje do Ameryki, gdzie podejmuje trudną walkę o życie Anny oraz akceptację chorej, zamkniętej we własnym świecie Rachel."

Karkam | 2012-10-26
Przeczytana: 23 października 2012

Niedomówienia, tajemnice i półprawdy niszczą ludzi, więc gdy dostajemy szansę, aby wszystko naprawić, korzystajmy z niej i ratujmy, co się da.

David jest mężczyzną na życiowym zakręcie, który nie potrafi ułożyć sobie normalnego życia. Unika odpowiedzialności, ciągle zmienia pracę i nie słucha dobrych rad. Pewnego dnia odbiera telefon, w którym słyszy głos matki swojej ukochanej ze studiów. Anna, jego utracona miłość, leży w szpitalu z ciężkimi obrażeniami, które otrzymała na wskutek wypadku samochodowego. Kobieta prawdopodobnie umiera. David dowiaduje się, że czeka na niego kilkuletnia córka, o której istnieniu nie miał pojęcia. Mężczyzna musi zająć się dzieckiem i stawić czoła przeszłości, aby wyleczyć swoją duszę i pomóc Annie wrócić do życia.

W trakcie czytania odnotowałam wzloty i upadki. David jest botanikiem, którego fascynuje chińska przyroda. Nie podobały mi się długie opisy dotyczące flory wysokogórskiej, gdzie autorka używała łacińskiego nazewnictwa i przytaczała...

elkah83 | 2016-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Przyjemnie się czytało, jednak za dużo opisów botanicznych, nazw łacińskich i rzeczy, jak dla mnie, nie związanych z historią. Pomijając te opisy - książka całkiem przyjemna - choć spłycona. Można było z tego stworzyć piękną, wzruszającą historię :)

--pisarka-- | 2016-07-14
Na półkach: Romans, Pożyczone, Przeczytane