I ty możesz zostać Stalowym Szczurem

Cykl: Stalowy szczur (tom 8) | Seria: Wielkie Serie SF
Wydawnictwo: Amber
You Can Be A Stainless Steel Rat
ania_och

Jesteś kandydatem do Korpusu Specjalnego. Twoim zadaniem kontrolnym jest porwanie z więziennej planety Skraldespand, szalonego profesora Geisterkranka, którego wynalazek zagraża całemu Wszechświatowi. Egzaminatorem jest James di Griz - Stalowy Szczur we włąsnej osobie.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1995

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mamerkus | 2016-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Gamebook, bardzo rzadko spotykane zjawisko literackie (nie wiem, czy "I Ty możesz zostać Stalowym Szczurem" to nie jedyny taki przypadek). Fabuła pretekstowa, w zasadzie jej nie ma, gracz-czytelnik przemierza poszczególne levele, jak w grze komputerowej, wybierając proponowane przez autora opcje. Niestety nie obyło się bez kilku zgrzytów, kiedy to przechodzenie pomiędzy poszczególnymi numerami nie zachowywało ciągu przyczynowo-skutkowego, co świadczy o tym, że książka nie do końca dopracowana, albo wina tłumacza. Dla zabawy robiłem na raz wszystkie warianty, efekt jest taki, że zawsze trafia się ostatecznie na numer 338. Polecam wyłącznie dla czytelników szukających naprawdę oryginalnych wrażeń. Z serią o Stalowym Szczurze ma to tyle wspólnego, że podobna jest konwencja całości, ale Jima di Griza tu się nie uświadczy.

książek: 1980
Jahty | 2011-10-22
Przeczytana: 2010 rok

Super wkręcająca historia o Stalowym Szczurze polecam wszystkie książki z tej serii !

Sławek_82 | 2013-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Przyznam, że troszeczkę zaskoczył mnie H.Harison, zgubiłem się w labiryncie :)

Karmen | 2011-04-07
Przeczytana: sierpień 2010

świetny pomysł!!!

Sławomir | 2013-10-20

Bardzo dobra, przygodowa, SF. Jest to łatwa, rozrywkowa lektura. Zresztą jak wszystkie gdzie bohaterem jest Stalowy Szczur.

AlexDelaware | 2012-09-26

Łatwa, lekka i przyjemna s-f.

Heatcliff | 2016-09-08
Przeczytana: 09 września 2016