Dla zwycięstwa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Dla, zwycięstwa
popularnonaukowa
dona

Gdy zbliża się polski Halifax, zaczynają dzwonić wojskowe telefony, biegną sygnały czujnego nasłuchu, wyją syreny alarmowe, reflektory otwierają ślepia, szukają po niebie, stanowiska artyleryjskie plują ogniem, a z lotnisk podrywają się Messerschmitty i Focke-Wulffy, aby rozprawić się z załogą, która dotarła aż tutaj. Tak było pod Kielcami i w rejonie Skarżyska, i Radomia, i nad Pilicą, i koło Grójca. Ale Halifax "E jak Elżbieta" przeszedł. Miał już kilkanaście zadziorów w pokryciu skrzydeł i kadłuba, uszkodzoną instalację świetlną i strzaskaną szybę w wieżyczce astro. Niektóre pociski rwały się blisko. Nie można było wymanewrować wszystkich.. [fragment powieści]

Krzysiek | 2015-06-06
Fiebron | 2014-04-07