Lubimyczytać.pl to:

typ
papier
7.3 (27 ocen i 3 opinie)

Opis książki

To pasjonująca gawęda, urozmaicona ciekawostkami, anegdotami i cytatami z oryginalnych żródeł. To pomoc i przewodnik dla uczniów, turystów i wszystkich miłośników Krakowa, którzy chcieliby poznać miasto od najciekawszej strony....

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Mavericus | 2010-12-01
Przeczytana: 19 lutego 2008

Jest to obowiązkowa pozycja dla miłośników Krakowa, ba dla Tych co się w tym mieście po prostu "zakochali" chłoną historię i czerpią życiodajną siłę z tych wiekowych zakątków. Tam na każdym kroku czuję się jak "u mamy". To wymarzone miejsce, które wręcz zniewala i dodaje takich wrażeń, że mimo upływu lat nie blednie chęć zostania Krakowianką bądź Krakowianinem, bo to jak w czepku urodzony. Zrozumie to mieszkający na Mazurach tęskniący za Górami i Goral tęskniący za mazurskimi jeziorami, urodzony nad brzegami morza, jak i ten co urodził(a) się nad Krainą Tysiąca Jeziora tęsknym okiem spoglądający za morzem.

Katarzyna | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Polecam każdemu kto chcę poznać historię Krakowa w pigułce.

drzalek | 2011-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2011

To historia prawie dla każdego. Dla tych, co za historią nie przepadają, a mają potrzebę poznania Krakowa dokładniej to lektura wręcz idealna. Dla miłośników miasta, którzy jego historię znać po prostu muszą, to świetny punkt wyjścia dla głębszych analiz. Z kolei ci, którzy historię Krakowa choć trochę znają, mogą czuć się zawiedzeni.

Autor w przystępny sposób przedstawia dzieje miasta, utrzymując chronologiczny porządek. Nie przytłacza niezliczoną ilością dat i nazwisk. Jeżeli tylko może, odwołuje się do teraźniejszości, aby dokładnie ulokować dane wydarzenie i tym samym jak najdokładniej odmalować je przed czytelnikiem. Przedstawia tylko najistotniejsze dla historii miasta fakty, pomijając nużące szczegóły a wspierając się niejednokrotnie jakąś ciekawą anegdotą.

Po przeczytaniu książki czuję spory niedosyt. Nie czuję się natomiast rozczarowany, a pozycja ta wzbudziła we mnie potrzebę dokładniejszego zgłębienia tematu. Dlatego też z czystym sumieniem mogę polecić ten tytuł.

P.S.

218. rocznica
  • Jana Frey
    45. rocznica
    urodzin
    Pragnąłem mieć siłę,aby wdeptać ich w ziemię i zadać im wielki ból...
  • Karen Blixen
    129. rocznica
    urodzin
    Chodźmy (...) zaryzykujmy niepotrzebnie życie. Bo jeżeli życie ma jakąś wartość, to polega ona na tym, że jej nie ma. Frei lebt wer sterben kann. Wolny żyje ten, kto umie umrzeć.
  • Nick Hornby
    57. rocznica
    urodzin
    Kibice piłki nożnej rozumują w taki sposób: nasze lata, nasze jednostki czasu, zaczynają się w sierpniu i kończą w maju

Znajdź nas na Facebooku