Latem w Tocznabieli

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka "Więzi"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biblioteka Więzi
83-88032-34-8
Antoni Mączak, UW, historia
historia

Zapis rozmów, jakie Wojciech Tygielski, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, przeprowadził ze swoim uniwersyteckim mistrzem i przyjacielem, jednym z najwybitniejszych polskich historyków czasów nowożytnych, profesorem Antonim Mączakiem. Jest to zatem dialog dwóch historyków, którzy wspólnie starają się zrekonstruować przedwojenne, okupacyjne i powojenne losy profesora Mączaka. Książka opowiada...

Książka opowiada nie tylko o biografii jej bohatera, ale też o jego dorobku naukowym, a także o warszawskim środowisku historycznym ostatniego półwiecza. Jest ważnym źródłem do poznania i zrozumienia dziejów powojennej inteligencji humanistycznej, jej ideowych meandrów oraz dylematów, przed jakimi w trudnej rzeczywistości komunistycznej stawała.

Dariusz Krajewski | 2010-07-13
karol_swann | 2016-01-20