Czerwony kawalerzysta

Wydawnictwo: Bellona
6 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historyczna

Publikacja pokazuje wojnę i kampanie wojenne widziane z perspektywy kawalerzysty, należącego do formacji, która prowadziła szarże, lecz przede wszystkim wspomagała na polu walki oddziały zmechanizowane. Autor wspomina nie tylko efektowne ataki na lance i szable oraz wypady konne, ale także niezafałszowany i wolny od propagandy obraz codziennego życia w Armii Czerwonej..

Fidel-F2 | 2017-01-13

Wspomnienia jak to na Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej bywało. Wydawca zachwala '...kreśli także niezafałszowany i wolny od propagandy obraz codziennego życia w Armii Czerwonej'. A *beep* tam. W tej książce ACz. to (jak na istniejące warunki i czasy) armia świetnie zorganizowana, zdyscyplinowana, bohaterska, szlachetna, pełna poświęceń i kulturalna. Ucieszył mnie fragment gdzie autor mówi, że jeśli chodzi o gwałty to on nigdy nie zarejestrował ani jednego, coś tam słyszał ale to musiały być rzadkie wypadki. Jak to w armii, zdarza się. Inny sympatyczny moment to wspomnienie jak to wszystkie polskie 'panenki' miały za najwyższy honor zalecać się do oficera radzieckiego i trudno było domagać się cieplejszego przyjęcia niż to z jakim ACz spotkała się w Polsce (oczywiście Polska zaczynała się gdzieś koło Białegostoku). Opis walk i przygód wojennych czasami ciekawy. Od biedy można przeczytać.

Michał_K-ski | 2015-03-11

Coś mi się zdaje, że autor przemilczał parę epizodów nie opowiadając o wszystkich przygodach - własnych i towarzyszy.

irman | 2016-10-15
wasili | 2016-08-13