Zwierzę ci się

978-83-926773-5-2
poezja, poezja współczesna
poezja
Paweł

Wiersze zabawne i mądre, pełne absurdu, często oparte na niezwykłych skojarzeniach - mówiące jednak ciekawie i empatycznie o naszych codziennych przypadkach.

Paweł | 2010-09-05

Wiersze Marka Sztarbowskiego poznałem w internecie, 10 lat temu na usenetowej grupie dyskusyjnej pl.hum.poezja. Nie było wtedy stron i for o poezji, internet dopiero kiełkował, tak jak i "internetowi poeci". Dzisiaj, kiedy świetność pl.hum.poezja jest już tylko niewyraźnym wspomnieniem (choć grupa ciągle JEST), wierszy w sieci mamy tysiące, dobrej poezji w nich oczywiście bardzo mało.

Myślałem, że ten tomik będzie inny, może poważny, bez mrugania okiem. A taki nie jest - jest lekki i frywolny. Szkoda (?)

Marek Sztarbowski (na pl.hum.poezja pisał pod nickiem: marco) nie jest ani grafomanem, ani pośrednim wierszokletą, jest poetą niezwykłym, pewnie jednym z najlepszych poetów współczesnych. Tyle że... nikt go nie zna.

Ten tomik jest jego pierwszą książką. Przeszedł bez echa, nakład 110 (sic!) egzemplarzy rozszedł się zapewne wśród znajomych. Brakuje mi w nim wierszy poważnych, są może takie trzy: jeden w środku tomiku, wydrukowany na czarnej kartce i dwa wiersze kończące. Reszta...

bezet | 2011-03-16

Serdecznie polecam... nie tylko dlatego, że byłem wydawcą i razem z Markiem dokonaliśmy wyboru (ja bardziej, uprzedzając pytania w kwestii "dlaczego tak dużo wierszy niepoważnych" ;) - taka była koncepcja...). Książka rozeszła się nie tylko po znajomych, ostatnie dwa egzemplarze mam na swojej półce i zostaną tam - na wieki! ;). Pewnie gdyby byli zainteresowani - autor zdecydowałby się na wznowienie. Tylko kto to zorganizuje, przeprowadzi. No kto? :)

zimowywieczor | 2013-06-28
USAGI | 2012-04-05