Świat bez kobiet. Płeć w polskim życiu publicznym

Wydawnictwo: W.A.B.
7,09 (186 ocen i 11 opinii)
gender, feminizm

Matka i córka, które po wyjściu z kina chwalą film, mimo że był feministyczny, stały się w tej książce symbolem polskiego konserwatyzmu. Kampania prezydencka, powieść Virginii Woolf albo rzut oka na wystawę księgarni w równej mierze inspirują autorkę do rozważań o naszej mentalności. O feminizmie i sporach wokół niego opowiada w sposób tyleż osobisty co wyważony, a głęboką wiedzę łączy z błyskotliwym i przystępnym stylem. Słowo baba nie jest wulgarne, ale ma w sobie ładunek lekceważenia, wręcz pogardy. Jednocześnie jest jakoś niepokojące baba jest niby prosta, głupia i rozmamłana, ale jak mocniej poskrobać, to kojarzy się z dosłownością i jakąś bezczelną siłą. świat bez kobiet jako tytuł książki feministycznej będzie zatem wyzwaniem rzuconym stereotypowi, a zarazem podjęciem tradycji kobiecej mocy. Amerykanki mają dżender i dyskurs, ale my jesteśmy na etapie baby. Niech się baba wygada. Niech powie prostym i jasnym językiem, jak jest. Agnieszka Graff

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Podziemny labirynt
  • Złe psy. W imię zasad
  • Próżna
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Okularnik
  • Włoska symfonia
  • Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
  • Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnieniach
  • Pogromca lwów
  • Tajemnice haremów
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Słowa pamięci

7,38 (182 ocen i opinii)
Próżna
Sylwia Zientek

7,38 (16 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

7,74 (470 ocen i opinii)
Tajemnice haremów
Jerzy S. Łątka

6,13 (8 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

0 (0 ocen i opinii)
Słowa pamięci
Rowan Coleman

7,71 (14 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+