Świat bez kobiet. Płeć w polskim życiu publicznym

Wydawnictwo: W.A.B.

Agnieszka Graff ma niezwykłą zdolność do okazywania zdziwienia wobec zjawisk, które wszyscy znają, z którymi stale obcują i z powodu tej swojskiej powtarzalności uważają je za normalne. A tymczasem to patologia społeczna. Trzeba tylko umieć patrzeć. Okazuje się, że w kraju "matki Polki" kobiety zostały wyparte z języka, z prawa, z życia politycznego, z całego pola świadomości społecznej....

Książka Agnieszki Graff to brawurowa, jasna, przekonywająca analiza zmasowanej propagandy rozwijanej od lat w demokratycznej Polsce.

Autorka pisze o sprawach przygnębiających i oburzających, ale sama ma poczucie humoru. "Świat bez kobiet" to zaskakująca i ważna książka. Odsłania bezmiar obłudy, w jakiej żyjemy.

Jolanta Brach-Czaina

źródło opisu: okładka książki