Lubimyczytać.pl to:
ponad 233 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Świat bez kobiet. Płeć w polskim życiu publicznym

Świat bez kobiet. Płeć w polskim życiu publicznym

Autor:
wydawnictwo
W.A.B.
gender, feminizm
typ
papier
7,03 (159 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Matka i córka, które po wyjściu z kina chwalą film, mimo że był feministyczny, stały się w tej książce symbolem polskiego konserwatyzmu. Kampania prezydencka, powieść Virginii Woolf albo rzut oka na wystawę księgarni w równej mierze inspirują autorkę do rozważań o naszej mentalności. O feminizmie i sporach wokół niego opowiada w sposób tyleż osobisty co wyważony, a głęboką wiedzę łączy z błyskotliwym i przystępnym stylem. Słowo baba nie jest wulgarne, ale ma w sobie ładunek lekceważenia, wręcz pogardy. Jednocześnie jest jakoś niepokojące baba jest niby prosta, głupia i rozmamłana, ale jak mocniej poskrobać, to kojarzy się z dosłownością i jakąś bezczelną siłą. świat bez kobiet jako tytuł książki feministycznej będzie zatem wyzwaniem rzuconym stereotypowi, a zarazem podjęciem tradycji kobiecej mocy. Amerykanki mają dżender i dyskurs, ale my jesteśmy na etapie baby. Niech się baba wygada. Niech powie prostym i jasnym językiem, jak jest. Agnieszka Graff

Gdzie kupić?
Sklep