Świat bez kobiet. Płeć w polskim życiu publicznym

Wydawnictwo: W.A.B.
gender, feminizm

Matka i córka, które po wyjściu z kina chwalą film, mimo że był feministyczny, stały się w tej książce symbolem polskiego konserwatyzmu. Kampania prezydencka, powieść Virginii Woolf albo rzut oka na wystawę księgarni w równej mierze inspirują autorkę do rozważań o naszej mentalności. O feminizmie i sporach wokół niego opowiada w sposób tyleż osobisty co wyważony, a głęboką wiedzę łączy z błyskotliwym i przystępnym stylem. Słowo baba nie jest wulgarne, ale ma w sobie ładunek lekceważenia, wręcz pogardy. Jednocześnie jest jakoś niepokojące baba jest niby prosta, głupia i rozmamłana, ale jak mocniej poskrobać, to kojarzy się z dosłownością i jakąś bezczelną siłą. świat bez kobiet jako tytuł książki feministycznej będzie zatem wyzwaniem rzuconym stereotypowi, a zarazem podjęciem tradycji kobiecej mocy. Amerykanki mają dżender i dyskurs, ale my jesteśmy na etapie baby. Niech się baba wygada. Niech powie prostym i jasnym językiem, jak jest. Agnieszka Graff

• Pierwsza przychodzi miłość
  • Aż po grób
  • Twoim śladem
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Mity i zgrzyty

7,63 (115 ocen i opinii)
Twoim śladem
A. Meredith Walters

7,73 (33 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,46 (24 ocen i opinii)
Niebezpieczne kłamstwa
Becca Fitzpatrick

7,46 (486 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

8,1 (10 ocen i opinii)
Rybacy
Chigozie Obioma

7,76 (29 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Felix Austria
Sofija Andruchowycz

7 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+