Świat bez kobiet. Płeć w polskim życiu publicznym

Wydawnictwo: W.A.B.
gender, feminizm

Matka i córka, które po wyjściu z kina chwalą film, mimo że był feministyczny, stały się w tej książce symbolem polskiego konserwatyzmu. Kampania prezydencka, powieść Virginii Woolf albo rzut oka na wystawę księgarni w równej mierze inspirują autorkę do rozważań o naszej mentalności. O feminizmie i sporach wokół niego opowiada w sposób tyleż osobisty co wyważony, a głęboką wiedzę łączy z błyskotliwym i przystępnym stylem. Słowo baba nie jest wulgarne, ale ma w sobie ładunek lekceważenia, wręcz pogardy. Jednocześnie jest jakoś niepokojące baba jest niby prosta, głupia i rozmamłana, ale jak mocniej poskrobać, to kojarzy się z dosłownością i jakąś bezczelną siłą. świat bez kobiet jako tytuł książki feministycznej będzie zatem wyzwaniem rzuconym stereotypowi, a zarazem podjęciem tradycji kobiecej mocy. Amerykanki mają dżender i dyskurs, ale my jesteśmy na etapie baby. Niech się baba wygada. Niech powie prostym i jasnym językiem, jak jest. Agnieszka Graff

• Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Pamiętnik Mary Berg. Relacja o dorastaniu w warszawskim getcie
  • Saga Puszczy Białowieskiej
  • Red Rising: Gwiazda zaranna
  • Poziom zero
  • Małe życie
  • Tylko ty
  • W obcej skórze
  • Pozwól jej odejść
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Większy kawałek nieba
  • Książka Racheli
  • Ogród spieczonej ziemi
  • Odyseusze. Gwiazda Morza
  • Bohaterowie są zmęczeni
  • Pani Noc
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

8 (3 ocen i opinii)
Pozwól jej odejść
Dawn Barker

7,36 (14 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

Pani Noc
Cassandra Clare

8,62 (300 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+